RU

ДАІ: авторегістратори покращують дисципліну інспекторів

15.02.2013, 14:42
ДАІ: авторегістратори покращують дисципліну інспекторів - Фото
d3eb7a2477ff5705509ed3ef1ce01716.jpg
Про це заявив начальник прес-служба Департаменту ДАІ МВС України Олександр Зубенко під час круглого столу в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрило, 23).

Відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чи бачить Державтоінспекція користь у використанні водіями відеореєстраторів, Зубенко сказав: "Коли серед водіїв почався рух фіксації дій співробітників ДАІ на відеокамери, дійсно, це принесло позитивний ефект. Співробітники ДАІ розуміли, що є контроль, і їх поведінка стала змінюватися в кращу сторону. Така увага дисциплінує і вимагає максимально коректної поведінки на службі. Порушення є, і знімати співробітників ДАІ дозволено. Головне - знімати так, щоб не заважати співробітнику міліції виконувати свої функціональні обов'язки. Провокацій бути не повинно".

"Хотілося б підкреслити, що повинна бути висока культура взаємин між водієм і працівником ДАІ. Якщо назріває конфліктна ситуація, і водій бачить, що інспектор в чомусь неправий, він повинен оскаржити в законному порядку його дії", - додав Зубенко.

"Існує також проблема, коли представники певних громадських організацій втручаються в роботу ДАІ, використовуючи статус журналістів. Якщо зйомка і ведеться, то це має відбуватися цивілізовано та у правовому польоті, - сказав він. - Якщо на відео дійсно зафіксовані неправомірні дії співробітників ДАІ, то такі факти не залишаються без уваги і відносно таких співробітників вживаються заходи".

Присутній на круглому столі колишній працівник дорожньої поліції Франції, асистент аташе посольства Франції в Україні Вілфрід Везьяно зазначив, що у Франції також дозволено знімати працівників дорожньої поліції, проте це ніхто не практикує. "Французи не бояться, що поліцейські порушать закон", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини