RU

Даішникам роз'яснили, коли можна бити водіїв

03.06.2011, 11:05
Даішникам роз'яснили, коли можна бити водіїв - Фото
cc27b4771d00ce8485b48f4caed5832a.jpg

Даішникам роз'яснили, коли можна бити водіїв

Після цілої череди конфліктів даішників з водіями і скандальними відеороликами ДАІ випустила інструкцію для своїх співробітників. Документ для службового користування роз'яснює, як люди з жезлом повинні поводитися у конфліктних ситуаціях.

Наприклад, відповідати на провокаційні питання пропонується такими фразами: "Поставлено вами питання не стосується суті допущеного вами правопорушення" і "Це питання не стосується моєї компетенції", - пише газета Сегодня.

Документ нагадує інспекторам, що немає причин забороняти водіям фотографувати і знімати їх на відео при виконанні. У цьому випадку даішник зобов'язаний не помічати камери і говорити виключно про причину зупинки. Єдине, він може попередити: якщо зйомка буде створювати перешкоди в роботі, її необхідно зупинити. Водночас співробітникам ДАІ також рекомендується знімати на камеру: якщо, наприклад, водій при залишенні протоколу не передає у руки документи і йде на конфлікт. У такому випадку даішникам дозволяється застосовувати "заходи фізичного впливу" і спецзаходи (гумові палиці, сльозоточивий газ, наручники), оскільки випадок підпадає під 185 статтю Адміністративного кодексу про непокору вимогам міліції. Згідно з нею, водія можуть навіть заарештувати.

Покроково прописані і затяжні конфлікти. Наприклад, коли водій-порушник закрився в авто. Під наглядом двох свідків, відеокамер і після попередження про наслідки дозволяється застосувати силу. Потім блокується авто (позаду і спереду) іншими машинами або блокираторами, складається протокол і викликаються оперативники.

За словами співробітника проекту "Дорожній патруль" Антона Лисенка, багато які рекомендації з точки зору букви закону - спірні. Наприклад, за непередачу документів даішнику водію може загрожувати лише штраф від 425 до 850 гривень (ст. 126 Адмінкодекса), але ніяк не арешт. Щодо запису дій інспектора на відео, то запис з салону не може перешкодити співробітнику ДАІ. "Якщо ж знімаєте на вулиці, тобто ймовірність виявитися на шляху його руху. У такому випадку інспектор може розцінити дії як перешкоду роботі. Краще відійти на декілька кроків і оголосити, що не хочете заважати виконанню службових обов'язків", - пояснює Лисенок.

У ДАІ не змогли прокоментувати новий документ. А рядові інспектори ставляться до нього по-різного. "Тепер водії спеціально будуть над нами знущатися, щоб вивести з себе", - каже даішник з Донецька. "А я думаю, що це знизить конфліктність на дорогах", - вважає інспектор з Києва.

ДАІ та ситуація на дорогах: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини