RU

ДАІ роз'яснила нові штрафи за водіння авто в нетверезому стані

26.09.2008, 14:21

Штраф за керування водієм транспортним засобом у нетверезому стані становитиме до 3400 грн. Про це сьогодні на прес-конференції заявив начальник Департаменту Державтоінспекції МВС України Сергій Коломієць, роз'яснюючи нове законодавство про Правила дорожнього руху.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, у разі першого затримання водія за кермом у нетверезому стані штраф може становити від 2550 до 3400 грн. Такий штраф встановлюється співробітниками ДАІ на місці затримання. Однак у разі відмови платити штраф, справа може бути передана до суду, який може ухвалити рішення за подібне правопорушення або позбавити водійських прав на період 1-2 року, або накласти адміністративний арешт на 7-10 діб, або призначити громадські роботи 40-50 годин.

У разі другого затримання водія у нетверезому стані, у нього будуть вилучатися права на 2-3 року з "можливим вилученням автомобіля", або буде присуджений адміністративний арешт на 10-15 діб, або громадські роботи на 50-60 діб. С. Коломієць пояснив, що згідно із законодавством обсяг громадських робіт не може привищувати 4-х годин у день.

У разі ж третього затримання за подібні правопорушення водіїв позбавлятимуть прав на 10 років із "обов'язковим вилученням автомобіля".

Нагадаємо, що днями Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", який передбачає збільшення розмірів штрафів за правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху.

Досьє на Сергія Коломійца >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини