RU

ДАІ показала європротокол та розповіла, що з ним робити

16.09.2011, 14:44
ДАІ показала європротокол та розповіла, що з ним робити - Фото
c3b7e37ee191ed27317d6f86191dfe84.jpg

ДАІ показала європротокол та розповіла, що з ним робити

18 вересня набирають чинності зміни до деяких законодавчих актів щодо ДТП і виплат страхової компенсації. Згідно із нововведеннями, учасники дорожньо-транспортних пригод отримають право самостійно оформлювати матеріали ДТП, в яких пошкоджень зазнав тільки застрахований транспорт і ніхто не постраждав.

Як повідомляють в ДАІ, прийнято рішення, що якщо в результаті аварії транспортні засоби зазнали незначних пошкоджень (до 10 тис.грн.) - це питання буде виключно в сфері страхування без участі державних органів. Фактично законодавчі зміни вводять поняття так званого європротоколу (в законі - повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду), що дозволяє не залучати працівників ДАІ при скоєнні незначних ДТП. Єдине, що необхідно зробити учасникам ДТП в таких випадках - повідомити страховій компанії про те, що сталася аварія. Повідомлення оформляється за встановленою формою.

Згідно із законом, бланком європротоколу страхувальника зобов'язаний забезпечити страховик. Якщо страхувальник використовує свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим. Варто зазначити, що якщо договір обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності укладено до 19 вересня 2011 року, то він діє на умовах чинного на той момент законодавства, яке не передбачало використання європротоколу. Таким чином, автовласники, договори страхування яких укладені до 19.09.2011, не зможуть скористатися системою спрощеного оформлення ДТП. Транспортне бюро рекомендує таким автовласникам переукласти після 19 вересня 2011 року договору страхування автоцивільної відповідальності на нових умовах, щоб мати можливість надалі скористатися системою спрощеного оформлення ДТП.

ДАІ показала європротокол та розповіла, що з ним робити

У випадку коли сталося ДТП, за результатами якого був складений європротокол, учасники аварії повинні не пізніше трьох робочих днів з дати інциденту звернутися зі своїм примірником заповненого європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. За новими правилами, страховик зобов'язаний виплатити страхову компенсацію не пізніше ніж через 15 днів з моменту узгодження з потерпілим її розміру, а весь процес врегулювання не повинен перевищувати 90 днів з моменту звернення до страховика із заявою про виплату.

Також новим законом встановлено виключний перелік документів, які страховик має право вимагати у страхувальника, а також ліквідовані короткострокові договори та різні типи полісів. Відтепер існуватиме поліс тільки одного типу (який раніше називався І типом і передбачав страхування відповідальності всіх осіб, які експлуатують вказаний в полісі транспортний засіб на законних підставах). Крім того, у страхувальників з'явилася можливість вибирати періоди (місяці), на які розповсюджується дія полісу, що зменшує вартість страхування.

ДАІ та ситуація на дорогах: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини