RU

Дівчата виконують вдвічі більше роботи по дому, ніж хлопці - ООН

07.10.2016, 16:50
Дівчата виконують вдвічі більше роботи по дому, ніж хлопці - ООН - Фото
Фото: ЕРА

Дівчата витрачають в середньому на 40% більше часу на виконання різного роду роботи по дому, ніж хлопчики. Такими є результати дослідження Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), повідомляє ВВС.

Якщо підсумувати години такої "переробки" серед дівчаток по всьому світу, вийде 160 мільйонів годин в день.

Дві третини дівчаток по всьому світу готують їжу і прибираються по дому, а кожній другій ще й доводиться ходити за водою або хмизом.

Дівчата також набагато частіше піклуються про молодших братів і сестер або доглядають за літніми членами сім'ї, відзначається в доповіді.

З віком навантаження збільшується - а різниця в співвідношенні домашніх обов'язків хлопчиків і дівчаток зростає. Так, дівчатка у віці від 5 до 9 років витрачали на домашні турботи на 30% більше часу, ніж хлопчики, а 14-річні дівчатка - вже вдвічі більше часу.

Крім того, виконання таких обов'язків, як похід за водою або хмизом, піддає дівчаток ризику піддатися сексуальним домаганням, йдеться в доповіді.

"Дівчата змушені жертвувати можливістю вчитися, рости і просто насолоджуватися своїм дитинством", - говорить фахівець ЮНІСЕФ Анжи Мальхорта.

"Такий нерівний розподіл роботи між дітьми різної статі також закріплює гендерні стереотипи та подвійне навантаження, яка випадає на долю дівчаток і жінок різних поколінь", - продовжує вона.

Повний текст доповіді також містить відомості про насильство, дитячі весілля, жіноче обрізання і проблеми освіти дітей. Документ повинен бути оприлюднений 11 жовтня в Міжнародний день дівчинки, заснований ООН.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини