RU

COVID-19. У МОЗ пояснили, чому хочуть звільнити від відповідальності виробників вакцин

18.03.2021, 12:21
COVID-19. У МОЗ пояснили, чому хочуть звільнити від відповідальності виробників вакцин - Фото
Вакцинація в Україні (фото – SERGEY DOLZHENKO/ЕРА)
доповнено

Уряд має намір звільнити від відповідальності виробників вакцин проти коронавірусу, оскільки вакцини розроблялися екстрено, їхні дослідження тривають і в умовах пандемії саме держави беруть на себе відповідальність. Це також необхідно для отримання вакцин у рамках глобальної ініціативи COVAX, пояснив у коментарі LIGA.net заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

15 березня був зареєстрований законопроєкт Кабміну №5247. Ним передбачено звільнення від відповідальності за будь-які наслідки, викликані застосуванням вакцин, виробника і/або власника реєстраційного посвідчення вакцини проти COVID-19, включаючи їхніх працівників, медиків та інших осіб, залучених до кампанії вакцинації.

Іващенко пояснив LIGA.net, що розроблені на сьогодні вакцини отримали попереднє схвалення до застосування в умовах пандемії в низці країн із суворою регуляторною системою. Шляхом надання дозволу на екстрене застосування вакцин пішла і Україна.

"Вакцини розроблені в екстрених умовах, а клінічні дослідження даних вакцин ще тривають, тому саме держави беруть на себе відповідальність в умовах світової пандемії", – сказав він.

Іващенко додав, що з урахуванням умов, в яких розроблялися вакцини, держави погоджуються звільнити виробників від відповідальності за "певні ризики, які можуть виникнути в результаті застосування вакцин".

"Для забезпечення можливості виконання даної вимоги отримання Україною вакцини, зокрема в рамках механізму COVAX, МОЗ розробив даний проєкт закону", – додав він.

Іващенко також підкреслив: аналогічні зміни приймала більшість країн. Механізми компенсації пацієнтам передбачені законом про лікарські засоби, зазначив заступник голови МОЗ.

ДОПОВНЕНО ОБ 11:30. Законопроєкт розглянув профільний комітет Ради, повідомляє пресслужба парламенту.

Глава МОЗ Максим Степанов рекомендував прийняти його за основу і в цілому, а також повторив, що він необхідний для отримання вакцин за COVAX і прямими договорами з виробниками. Степанов також зазначив, що фонд для компенсацій на випадки побічних ефектів вакцинації планується створити постановою Кабміну.

Однак глава комітету запропонував включити створення фонду безпосередньо в законопроєкт. Депутати ж відзначали, що зараз законопроєкт нечітко сформульований і може негативно вплинути на хід вакцинації в Україні. В результаті МОЗ доручили доопрацювати законопроєкт. Його планують розглянути 18 березня о 12.00.

Читайте також: В Україні змінюють схему вакцинації препаратом CoviShield від коронавірусної хвороби

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини