COVID-19. У Міносвіти пояснили, як будуть проходити заняття в школах

У новому навчальному році, з огляду на карантинні обмеження, обов'язковим буде температурний скринінг, дотримання санітарних норм, носіння медичних масок. Про це повідомив в.о міністра освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телеканалу Дім.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Говорячи про можливі сценарії навчання, Шкарлет зазначив, що все залежить від того, яким чином буде розвиватися епідситуація в Україні.
"Залежно від того, яким чином буде розподілятися за зонами зараження COVID-19 уся Україна, за адміністративно-територіальними одиницями, таким чином і будуть розвиватися якісь сценарії", - зазначив Шкарлет.
За його словами, влада вважає, що діти повинні піти в школу. "У школу не підуть лише ті, хто потрапить у "червону" зону", - наголосив Шкарлет.
Шкарлет уточнив, що у разі, якщо Київ опиниться в "червоній" зоні, то в столиці закриють усі школи, а не в районах, де буде найбільша кількість заражених.
Читайте також: У перші місяці в школах буде "коригуюче навчання" - Міносвіти
Міносвіти рекомендує розподіл входу/виходу між дітьми різних вікових категорій.
"Молодші класи будуть через певний вхід у школі заходити, старші, наприклад, через якийсь інший. Також рекомендуємо, щоб обмежили пересування у школі по різних кабінетах, якщо цього не буде вимагати навчальний процес", - сказав він.
Він додав, що як метод дотримання соціальної дистанції може використовуватися різний розклад, а в містах-мільйонниках і обласних центрах, де переповнені школи, будуть розглядатися різні підходи до організації навчального процесу.
"Може бути, наприклад, почергове навчання. Половина групи - для дотримання соціальної дистанції, тобто половина групи буде вчитися онлайн один день. Друга половина буде вчитися очно. Потім ці групи можуть змінюватися", - пояснив Шкарлет, підкресливши, що це дасть можливість для соціалізації дітей.
Чиновник переконаний, що "онлайн навчання ніколи не замінить живого навчання".
"Онлайн-освіта дуже небезпечна ще тим (це і спілкування з батьками, і з дітьми підтверджує), що є потім якісь психологічні проблеми у дитини від нестачі спілкування, від нестачі соціалізації. Це проблема, мені здається, не менша, ніж COVID", - сказав Шкарлет.
Чиновник додав, що групи продовженого дня працюватимуть із дотриманням карантинних норм.
- 29 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в більшості міст і районів діти зможуть піти до школи 1 вересня.
- 15 липня Степанов заявляв, що при температурі 37,2 і вище в школи не допускатимуть дітей, учителів та працівників із 1 вересня 2020 року.
Читайте також: COVID-19 і навчання. Як безпечно повернути дітей 1 вересня в школи: рекомендації медиків і розрахунки МОЗ
Комментарі