RU

COVID-19. Шмигаль пояснив, коли студенти підуть до університетів у вересні

31.07.2020, 15:02
COVID-19. Шмигаль пояснив, коли студенти підуть до університетів у вересні - Фото
Ілюстративне фото: Lech Muszynski/ЕРА

У зв'язку з епідемією коронавірусу університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає прес-служба Кабміну.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Прем'єр уточнив, що згідно із законом про вищу освіту, університети мають такий рівень автономії і самоврядування, що дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу.

Вчена рада університету приймає рішення з питань організації освітнього процесу та визначає терміни навчання на відповідних рівнях.

"В Україні фактично 1,2 млн студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба приймати з урахуванням епідеміологічної ситуації в кожному конкретному регіоні. Звичайно, всі рішення треба приймати з урахуванням безпеки дітей", - зазначив Шмигаль.

Міносвіти рекомендує університетам планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених постановою уряду 641.

У разі сприятливої ​​ситуації  йдеться про початок 2020/2021 навчального року за таким розкладом:

  • для студентів першого курсу (бакалавр), які в цьому році вступають, із 1 до 15 вересня 2020 року;
  • для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;
  • для студентів (магістр першого року навчання) - з 11 до 15 вересня 2020 року.

Кабмін прийняв рішення про продовження адаптивного карантину до 31 серпня, щоб уникнути піків захворювання і перевантаження системи охорони здоров'я.

  • 29 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов  заявив, що в більшості міст і районів діти зможуть піти в школу 1 вересня.

Читайте також: Деталі. Як працюватимуть школи, садки і вузи з 1 вересня. Документ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини