RU

Чому шестизначний код блокування екрану смартфона не безпечніше 4-значного

16.03.2020, 12:45
Чому шестизначний код блокування екрану смартфона не безпечніше 4-значного - Фото
Фото: unsplash.com

Використання шестизначного коду екрану блокування виявилося не більше надійним, ніж чотиризначний PIN-код. З математичної точки зору ці два типи кодів мають велику різницю в безпеці. Але її мінімізують звички користувачів, пише  Ruhr Universitat Bochum.

Група дослідників з університетів Ruhr Universitat Bochum, Max Planck Institute, George Washington University попросила учасників експерименту зі смартфонами Apple і Android встановити чотирьох- або шестизначний PIN-код. Деяким дозволили вибрати код випадковим чином, інші не могли використовувати комбінації, внесені в чорні списки поганих PIN-кодів. Такі чорні списки складалися з різних джерел, включаючи чорний список Apple, застосовуваний в iPhone.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Чотиризначний PIN-код генерує 10 000 комбінацій, тоді як шестизначний - 1 млн. Але цей потенціал захисту користувачі мінімізують більш частим використанням певних комбінацій, наприклад 123456 або 654321.

Надійний захист чотиризначним PIN-кодом в смартфонах забезпечується обмеженням кількості спроб його введення. Apple, наприклад, повністю блокує гаджет після десяти неправильних спроб. На Android швидкість введення значно зменшується після кількох неправильних спроб - близько 100 комбінацій за більш, ніж 10 годин.

Дослідження також показало, що чотирьох- і шестизначні PIN-коди менш надійні, ніж паролі. Але вони забезпечують кращий захист, ніж графічний ключ розблокування.

  • Користувачі часто використовують прості паролі, а комбінація "123456" займає перше місце вже шостий рік поспіль в рейтингу 100 гірших паролів 2019 року. Слово "password" опустилося з другої на четверту позицію. Друге місце зайняла комбінація "123456789". На третьому місці - пароль "qwerty". Раніше ми писали про те, що з'явився Telegram-бот, що знаходить паролі від email за адресою пошти.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини