07.12.2018, 16:34

Чи шкідливо сидіти в позі нога на ногу. Відповідь Супрун

Чи шкідливо сидіти в позі нога на ногу. Відповідь Супрун - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Проблеми зі здоров'ям виникають через малорухливий спосіб життя, "а від схрещування ніг час від часу шкоди організму немає", вважає в.о. голови МОЗу

Реклама
Реклама

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чи шкідливо сидіти в позі нога на ногу. Про це вона написала у своєму Facebook.

"Є кілька досліджень, які вказують, що перехрещення ніг під час сидіння має певний вплив на здоров'я", - зазначила вона.

За її словами, сидіння з перехрещеними ногами вище коліна може викликати незначне підвищення тиску, а тривале сидіння (більше трьох годин на добу) в такій позі - негативно вплинути на поставу, викликати дискомфорт, напругу і біль в спині або суглобах.

"Тому для людей з нормальним тиском сидіння з перехрещеними ногами не матиме серйозних наслідків. Проте якщо у вас є проблеми з тиском, краще уникати тривалого сидіння в позиції з перехрещеними ногами", - попередила Супрун.

При цьому вона зазначила, що схрещення ніг в області гомілок є абсолютно безпечним для всіх категорій людей - при цьому підвищення тиску не відбувається.

Супрун назвала міфом твердження про те, що через сидіння в позі "нога на ногу" виникає варикоз вен. "Коли мова йде про цю хворобу, то треба розглядати тривале сидіння або стояння в одній позі в цілому, а не тільки зі схрещеними ногами. В такому випадку це дійсно підвищує ризик захворіти. І все ж не може бути єдиною причиною появи варикозу", - пояснила вона.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Популярне
Реклама
Реклама
Реклама