RU

Чи можна заразитися коронавірусом від забруднених предметів: підсумки нового дослідження

02.11.2020, 10:30
Чи можна заразитися коронавірусом від забруднених предметів: підсумки нового дослідження - Фото
Коронавірус під електронним мікроскопом (Фото: NIAID)

Ризик зараження коронавірусом від дотику до брудної поверхні дуже низький (~5 з 10 000), що дозволяє припустити –  така передача SARS-CoV-2 грає мінімальну роль. Про це пише міжнародна група дослідників в препринті статті на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вчені зібрали зразки мазків з 33 різних поверхонь (сміттєвий бак, винний, продуктовий і цілодобовий магазини, банк, вхід в метро, ​​заправна станція, пральня, ресторан, поштовий ящик, кнопка світлофора і т.д.) в 12 місцях у Сомервіллі, штат Массачусетс, під час спалаху COVID-19 з 23 квітня по 23 червня.

Вони зафіксували 1815 чоловік і 781 дотик голими руками. Середня температура в дні відбору проб становила 17°C, середня відносна вологість – 61%. На 29 з 348 (8,3%) зразків були сліди SARS-CoV-2.

Читайте також: Свині в Китаї захворіли "коронавірусом діареї": він небезпечний і для людини – вчені

Ризик отримати COVID-19 від дотику до зараженої поверхні оцінювали, використовуючи кількісну оцінку мікробного ризику (QMRA). Було розраховано, що показник коливається від 2 з 10 млн до 4 з 10 000.

Таким чином, пишуть автори, ризик заразитися COVID-19 від контакту з брудними предметами нижче, ніж вірусом грипу (~1,25×10–4) або норовірусною інфекцією (~2,7×10–3).

"В цілому, наші результати узгоджуються з поточним консенсусом, що передача COVID-19 через забруднені поверхні можлива, але, ймовірно, є вторинним шляхом", – стримано роблять висновок автори публікації.

Важливо, що вчені за допомогою ПЛР-тестування виявляли тільки РНК – генетичний код вірусу; в завдання дослідження не входило дізнатися, чи може ще виявлений патоген заражати, або це вже безпечні його "недоноски". Іншими словами, вірусом зі змивів не намагалися заразити культуру клітин або лабораторних тварин.

Читайте також: Куріння і COVID-19. Тютюнові канцерогени позбавляють вірус "вхідних дверей" в клітку – вчені

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини