Чи можна "стерти" коліна під час бігу: пояснює Уляна Супрун

01.03.2019, 15:54
Чи можна
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Помірна регулярна активність має захисний ефект для суглобів, стверджує в.о. міністра охорони здоров'я

Коліна не стираються під час бігу, а фізична активність в цілому, навпаки, покращує стан суглобів. Про це в Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Пошкодження колін зазвичай має на увазі руйнування хряща. Це називається в медицині остеоартрит або остеоартроз - дегенеративне захворювання суглоба, що вражає не тільки хрящову тканину, але і кістку, зв'язки, сухожилля і м'язи.

У той же час, через специфіку бігу, часто здається, що цей вид активності може бути руйнівним, особливо, для людей, які бігають на довгі дистанції. Однак дослідження говорять про інше, зазначає Супрун.

В одному з досліджень доведено, що серед марафонців страждають остеортрітом в два рази менше, порівняно з людьми, які не займаються бігом. Супрун також повідомляє, що вчені не виявили збільшення вираженості колінного остеоартриту у бігунів на довгі дистанції порівняно з контрольною групою, яка не займалася бігом. Дослідження проводили протягом восьми років.

Більш того, помірна регулярна фізична активність має захисний ефект для суглобів. Якщо порівнювати бігунів з людьми, які ведуть сидячий спосіб життя, то у останніх ризики порушення хряща - вище.

26 лютого Супрун розповіла, для чого організму білок і в яких дозах його потрібно отримувати.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?