Чи може бути небезпечно лікування бджолиною отрутою - Супрун

19.06.2019, 10:43
Чи може бути небезпечно лікування бджолиною отрутою - Супрун - Фото
Фото: Pixabay

Бджолині продукти можуть бути корисні, але за кількох умов. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у себе Facebook, коментуючи ефективність апітерапії - альтернативного методу медицини, в якому для профілактики і лікування хвороб використовуються бджолині продукти.

"По-перше, важливо бути впевненим, що людина не має алергії на такі продукти. По-друге, слід враховувати потенційні ризики від їх використання. Додати мед до чаю виглядає значно безпечніше, ніж цілеспрямовано жалитися отрутою бджіл або використовувати бджолині продукти або їх гудіння для лікування серйозних хвороб", - зазначила Супрун.

Вона підкреслила, що коли йдеться про альтернативні методи лікування, вкрай важливо мислити критично і бути дуже обережним. "Найчастіше такі методи не мають доведеної ефективності, недостатньо вивчені і пропонуються людьми, які не мають медичної освіти або належного досвіду", - пояснила вона.

Супрун вважає, що це - хороший простір для маніпулювання, адже пацієнти в пошуках будь-якого методу лікування, здатні не помічати потенційно небезпечних наслідків для здоров'я.

За її словами, швидше за все таке "лікування" не принесе якоїсь особливої ​​шкоди для організму, але і обіцяної користі теж.

В.о. міністра охорони здоров'я переконана, що альтернативне лікування бджолиними продуктами, які приймаються місцево, всередину або вводиться безпосередньо в кров є небезпечними і неперевіреними методами, які можуть мати негативні наслідки для здоров'я.

Вчені з'ясували, що бджоли можуть вирішувати завдання з невеликою кількістю нервових клітин у мозку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского