RU

Чи колоти другу дозу AstraZeneca/CoviShield. У Британії дали рекомендації тим, хто боїться

09.04.2021, 14:20
Чи колоти другу дозу AstraZeneca/CoviShield. У Британії дали рекомендації тим, хто боїться - Фото
Вакцинація препаратом CoviShield (скриншот із відеозапису)

Всі, хто отримав першу дозу антиковідної вакцини Oxford-AstraZeneca (CoviShield в Україні) і у кого після цього не було вкрай рідкісних побічних ефектів на кшталт мозкових та інших тромбів на тлі низького рівня тромбоцитів, можуть без побоювання отримувати другу дозу. Таку рекомендацію дало вчора, 8 квітня, Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення Британії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зі старту масової вакцинації цим біопрепаратом у Британії на 31 березня 2021 року включно зареєстровано 79 випадків таких незвичайних тромбозів поряд із тромбоцитопенією (падінням рівня тромбоцитів у крові). На 28 березня в Британії введено 19,5 млн доз вакцини Oxford-AstraZeneca.

Тобто, зафіксовано 79 випадків згаданих побічних ефектів на 19 500 000 ін'єкцій. Всі випадки сталися після першої дози вакцини.

Читайте також: "Наука дуже чітка". Маск висловився щодо глобальної вакцинації проти COVID-19

Дані щодо цих випадків:

– 51 випадок – у жінок, 28 – у чоловіків;
– вік пацієнтів – від 18 до 79 років;
– 44 із 79 випадків – тромбоз у головному мозку (CVST);
– 35 із 79 випадків – тромбоз в інших великих венах;
– 19 осіб із 79 хворих померли – 13 жінок і 6 чоловіків;
– 11 із 19 померлих були молодше 50 років, 3 – молодше 30 років;
– 14 із цих 19 летальних випадків мали CVST із тромбоцитопенією, 5 – тромбоз із тромбоцитопенією.

Читайте також: Якщо вам до 60-ти і ви отримали дозу AstraZeneca, в ФРН рекомендують другу іншою вакциною

"Слід зазначити, що вакциною Oxford-AstraZeneca вакциновано більше жінок, ніж чоловіків", – уточнили в MHRA.

Агентство підкреслює: докази зв'язку цих випадків із вакциною станом на кінець березня "більш переконливі (ніж раніше), але все ж вимагають додаткових досліджень".

ДОВІДКА. У разі раптової появи через чотири дні і більше після уколу Oxford-AstraZeneca/CoviShield сильного/стійкого/посиленого головного болю, підшкірних кровотеч/множинних невеликих "синців" або червонуватих плям на шкірі (за винятком місця уколу), помутніння зору, болю в грудях/животі, набряку ніг, "холоду" в руці або нозі, спертості дихання, потрібно негайно звернутися до медиків. При ранній діагностиці таких станів їх можна вилікувати, знизивши ризик серйозних результатів.

Регулятор уточнює: як запобіжний захід введення цієї вакцини людям будь-якого віку, які схильні до вищого ризику утворення тромбів через їхній стан здоров'я, слід розглядати тільки в тому випадку, якщо користь від захисту від COVID-19 перевищує потенційні ризики.

"Вакцини – кращий спосіб захистити людей від COVID-19, і вони вже врятували тисячі життів. Кожен повинен зробити щеплення, коли йому повідомлять про таку можливість, якщо спеціально не вказано інше", – резюмували в MHRA.

Як лікувати такі стани, дали рекомендації (і застереження) канадські медики. Лікарі і професіонали можуть почитати їх тут.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини