RU

Чи є зміни після вибору сімейного лікаря - опитування

22.11.2018, 14:58
Чи є зміни після вибору сімейного лікаря - опитування - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Соціологічне опитування показало, що 56% українців вже обрали свого сімейного лікаря. З них 76% задоволені вибором медика. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи Рейтинг, яке проходило в жовтні.

Соціологи поставили українцям питання, як вони оцінюють професіоналізм лікарів, рівень обслуговування і чи задоволені своїм лікарем.

Третина опитаних (31%) високо оцінили рівень професіоналізму і компетентності лікарів в Україні. У червні таких було 39%. Майже дві третини сказали про те, що знають свого сімейного лікаря або терапевта

У свою чергу, 42% респондентів ще не вибирали сімейного лікаря і не укладали з ним договір.

Відносно високий рівень обізнаності спостерігається в західних областях України, в сільській місцевості, серед жінок і людей старшого віку.

76% людей, які підписали договори з медиками, задоволені своїм вибором. 18% опитаних не змогли дати оцінками і тільки 6% були заявили, що незадоволені.

Третина опитаних вважає, що лікарі стали більш уважно і ввічливіше ставитися до своїх пацієнтів і те, що стало легше потрапити на прийом (13%). 9% респондентів сказали, що отримали безкоштовні ліки у свого терапевта, а 8% - напрвлення на безкоштовні лабораторні дослідження.

У той же час, чверть опитаних українців не побачили жодних змін після укладення договору, а 22% взагалі не ходили на прийом до лікаря після підписання договору.

7% респондентів заявили про корупцію при отриманні медичних послуг. 46% пацієнтів відзначають, що за останні 12 місяців у них не просили давати хабарі за лікування. У червні про прохання про хабарі заявляли на 10% більше опитаних.

Опитано було 1200 громадян України від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв'ю з 8 по 21 жовтня.

Дивіться також: Уляна Супрун пояснила, навіщо потрібен сімейний лікар: інфографіка

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини