RU

Чехи повертають свої маєтки на Закарпатті

20.03.2009, 10:12

У громадян Чехії, які в роки Другої світової війни залишили свої маєтки на Закарпатті, є шанс отримати компенсацію у розмірі до двох мільйонів крон (7,5 тисяч євро). Проект відповідного закону чеський парламент подав на остаточне схвалення, - пише у п'ятницю "Deutsche Welle".

Співавтор чеського "компенсаційного законопроекту" Ева Дундачкова сказала, що виплати - навіть двомільйонні - не вдарять по державній скарбниці, оскільки претендувати на них будуть, разом зі спадкоємцями колишніх власників, лише чотириста осіб. Виплати могли б початися вже в 2010 році, а заяви на компенсацію Міністерство внутрішніх справ буде приймати до 2012-му. Майбутній закон, наголосила Е.Дундачкова, буде поширюватися виключно на громадян Чеської республіки.

Перед Другою світовою війною Закарпатська область України входила до складу тогочасної Чехословаччини як автономна Підкарпатська Русь. У 1939 році, коли Підкарпатську Русь загарбала Угорщина, і в 1944 році, коли Підкарпатська Русь стала радянською Україною, тисячі чехів змушені були виїхати з цей ього краю, залишивши там своє майно - заводи, готелі, млини, будинки тощо. Всупереч наявності певних міжнародних угод, ніхто - ні Москва, ні пізніше за Київ - не компенсував їм втраченого.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини