RU

Candela побудує найшвидший пасажирський електропором у світі

26.03.2021, 13:50
Candela побудує найшвидший пасажирський електропором у світі - Фото
Електричний пором P-30/Candela

Виробник човнів Candela зі Швеції розробляє електричне пасажирське судно, яке може стати найшвидшим у світі в своєму роді, повідомляє New Atlas.

Судно, з кодовою назвою P-30 буде довжиною 12 метрів і матиме 2 електромотора по 60 кВт. Інженери планують забезпечити максимальну швидкість до 30 вузлів, а в штатному режимі пором ходитиме зі швидкістю 20-25 вузлів (37-46 км/год).

Місткість електропорома становитиме 24 людини, а його батарея на 180 кВт*год зможе забезпечити запас ходу понад 60 морських миль (111 км). Повномасштабні ходові випробування судна намічені на 2022 рік із початком комерційної експлуатації ще через рік – в 2023 році.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Як стверджує компанія, технічні характеристики P-30 роблять його найшвидшим електричним пасажирським судном у світі, а також першим із настільки великим запасом ходу. Такі показники забезпечить бортовий комп'ютер, який 100 разів на секунду оцінюватиме кільову і бортову хитавицю і коригуватиме рух порому так, щоб він ковзав на хвилях максимально гладко.

Програма дозволить не тільки знизити витрату енергії приблизно на 80% проти найшвидших сучасних поромів, а й підвищить стійкість човна і зменшить її хвильовий слід практично до нуля.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини