RU

Була застуда раніше - у вас може бути імунітет до COVID-19, вважають українські вчені

25.08.2020, 11:16
Була застуда раніше - у вас може бути імунітет до COVID-19, вважають українські вчені - Фото
Коронавірус COVID-19 під мікроскопом (Фото: прес-служба NIAID/ЕРА)

Перехресний імунітет з антитілами, який може так чи інакше допомогти організму впоратися з новим коронавірусом, ймовірно, все ж існує. Так вважає група дослідників Львівського медуніверситету, Академії наук, колег з ЄС і компанії Explogen під керівництвом професора Ростислава Білого. Препринт статті викладений на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори з'ясували, що у коронавірусів є дуже консервативна, не схильна до змін при мутаціях ділянка на С-кінці поверхневого S-білка (того самого, який входить до складу "шпильки" для проникнення вірусу в клітину-жертву), і на нього імунна система реагує імуноглобулінами типу IgG.

Іншими словами, якщо людина раніше перехворіла тим типом застуди, що викликається одним із "нешкідливих" сезонних коронавірусів, у неї, ймовірно, буде більш оперативна та ефективна імунна відповідь на SARS-CoV-2. Це так звана крос-реактивність, перехресний імунітет.

Читайте також: У Кореї створили вакцину від коронавірусу: щеплення - через носовий спрей

Дослідники пішли від зворотного і показали, що люди, які перехворіли на COVID-19, утворюють антитіла, які також розпізнають вірус, що викликає MERS, тобто близького "родича" SARS-CoV-2. Автори вважають, що може бути і зворотний ефект: інші коронавірусні інфекції, на кшталт "застуди", змушують організм виробляти перехресно-реактивні антитіла, ефективні по-різному і проти SARS-CoV-19.

Вчені вважають також, що перехресний імунітет (як гуморальний, так і Т-клітинний) може хоча б частково пояснити, чому у деяких людей хвороба протікає безсимптомно, а у інших - важко аж до смертельного результату.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини