RU

Борці зі СНІДом: Завдяки нам наркобізнес втрачає мільйони доларів

26.01.2011, 14:21
Борці зі СНІДом: Завдяки нам наркобізнес втрачає мільйони доларів - Фото
64b1877d0509a89f1828e46f4a142f4e.jpg

Борці зі СНІДом: Завдяки нам наркобізнес втрачає мільйони доларів

Боротьба з організаціями, які займаються забезпеченням лікування наркозалежних, може бути пов'язана з бажанням наркомафії повернути собі клієнтуру. Про це заявив виконавчий директор МБФ "Міжнародний альянс з ВІЛ-СНІД в Україні" Андрій Клепіков, організація якого є співвиконавцем державної програми у боротьбі зі СНІДом.

"Силові структури України і раніше виявляли незадоволення у замісницькому методі лікування наркозалежних і запобігання поширенню ВІЛ-СНІДу, а зараз ініціювали тотальні перевірки, з примусовим збором конфіденційної медичної і персональної інформації про пацієнтів", - наголосив А.Клепіков.

За його словами, замість боротьби з наркомафією силові структури займаються перевіркою "відкритих і легальних державних механізмів з надання хворим замісницьких препаратів". "Час від часу з'являється інформація про те, що представники силових міністерств залучені у нелегальну торгівлю наркотиками", - зазначає А.Клепіков.

"Чим більше людей на лікуванні - тим більше збитків наркобізнесу. Сьогодні це 6 тис. пацієнтів, але до 2013 року програмою планується прийняти на лікування 20 тис. осіб, а це - десятки мільйонів доларів збитків для наркобізнесу", - наголосив А.Клепіков.

Замісницька терапія, за його словами, працює у всіх країнах Євросоюзу, США, у всіх сусідніх з Україною країнах, крім Росії, де, як і у часи СРСР, продовжують "лікувати наркоманів в'язницею".

А.Клепіков зазначає, що препарати, якими безкоштовно лікують наркозалеєних, - "Матадон" і "Бупренорфін", відомі у всьому світі. Їх Всесвітня організація охорони здоров'я внесла до списку життєво важливих препаратів. В Україні лікуванням наркозалежних займаються безпосередньо державні наркологічні клініки.

"Ми працюємо за мандатом від країни. Фінансуємося Глобальним фондом у боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією, а також Агентством США з міжнародного розвитку. Ми закуповуємо препарати і передаємо їх державній акціонерній компанії "Ліки Україні", яка відповідно до рішення Міністерства охорони здоров'я України поширює препарати по 125 медзакладів України", - зазначає А.Клепіков.

Водночас, за словами директора департаменту комунікацій, політики і адвокації "Всеукраїнської мережі ЛЖВ" Дмитра Шерембея, дії ГПУ і МВС "паралізують роботу понад 100 організацій, які працюють на подолання епідемії ВІЛ-СНІДу". "Всі гроші є фондовими донорськими грошима через рубіж, є безповоротною допомогою Україні для того, щоб зупинити епідемію", - зазначає Д.Шерембей.

Усі програми замісницької терапії, за його словами, реалізовуються на території України згідно з Законом України про боротьбу зі СНІДом. "Так що всі дії правоохоронних органів суперечать закону", - наголошує Д.Шерембей.

Нагадаємо, раніше громадські організації, що займаються боротьбою з епідемією ВІЛ-СНІДу в Україні, заявили про загрозу переривання антиретровірусної терапії хворих. За словами глави координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимира Жовтяка, понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих людей можуть померти через відсутність життєво необхідного лікування у зв'язку з перевірками.

У Генеральній прокуратурі заявляють, що перевірки деяких гуманітарних організацій проводяться з метою боротьби з наркоманією. "Медичні препарати, які гуманітарні фонди постачають Україні, йдуть у нелегальне середовище. Оскільки вони приходять безкоштовно, то ці препарати продають наркоманам", - заявили у ГПУ.

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини