RU

Борці зі СНІДом в Україні звинувачують правоохоронців у натиску

25.01.2011, 13:45
Борці зі СНІДом в Україні звинувачують правоохоронців у натиску - Фото
505d79622f3546e3b4d026351aff57c0.jpg

Борці зі СНІДом в Україні звинувачують правоохоронців у натиску

Громадські організації, що займаються боротьбою з епідемією ВІЛ-СНІДу в Україні, заявляють про загрозу переривання антиретровірусної терапії хворих через відсутність препаратів і натиск з боку правоохоронних органів. Про це йшлося сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, глава координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк зазначив, що понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих людей можуть померти через відсутність життєво-необхідного лікування. Він наголосив, що вперше за всю історію лікування ВІЛ в Україні склалася загроза переривання антиретровірусної терапії у зв'язку з тим, що препарати не були вчасно поставлені МОЗ у регіональні центри СНІДу.

В.Жовтяк акцентував, що лікування хворих не можна переривати. "Якщо людина не прийме вчасно препарат, у його організмі може виникнути резистентність, і препарат не буде більше ефективним. Якщо зараз прирвати лікування, то всі зусилля з протидії епідемії ВІЛ-СНІД в Україні відкотяться до рівня початку 90-х років", - пояснив він.

За його словами, МОЗ закуповує необхідні препарати через фірми-посередники за завищеними цінами, часто сумнівної якості.

В.Жовтяк нагадав, що Мережа вже декілька місяців заявляє про загрозу і паралельно з цим правоохоронні органи почали масовані перевірки неурядових організацій, які працюють з протидії ВІЛ-СНІДу. "Ми б'ємо тривогу, кричимо про проблему, а замість цього стикаємося з репресивними підходами правоохоронців", - зазначив він.

У свою чергу, виконавчий директор МБФ "Міжнародний альянс з ВІЛ-СНІД в Україні" Андрій Клепіков заявив, що ГПУ, МВС і СБУ почали сплановану акцію з перевірки діяльності неурядових організацій та їхніх партнерів. "Загалом йдеться про близько 100 організацій, які отримали від прокуратури листи про надання пояснень, вилучалися документи, були виклики у прокуратуру", - розповів він.

А.Клепіков наголосив, що за свою десятирічну діяльність у сфері громадянського суспільства не пам'ятає настільки масових перевірок.

Говорячи про наслідки, до яких може призвести подібна діяльність правоохоронних органів, він наголосив, що донори, які фінансують програми в Україні, зокрема Глобальний фонд у боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією вже заявив, що такі дії влади можуть призвести до ненадання або затримання з фінансуванням. "Йдеться про $305 млн., які Україна чекає у 2012-2016 рр. і зараз ці гроші є під великою загрозою", - наголосив він.

Щодо причин, за якими організації зіткнулися з перевірками правоохоронців, організатори прес-конференції назвали три основні версії. По-перше, йшлося про те, що це може бути реакція у відповідь фірм-посередників, через які МОЗ проводить закупівлі препаратів, за порушення питання забезпечення громадян антиретровірусним лікуванням.

Також було вказано, що оскільки предметом особливої уваги правоохоронців при перевірках є заступницька терапія і реабілітація наркозалежних, перевірки можуть бути одним із кроків більш репресивної наркополітики держави.

Крім того, це може бути сценарієм витіснення організацій громадянського суспільства зі сфери боротьби з ВІЛ-СНІДом. За словами А. Клепікова, рішення про виділення Україні $305 млн. було прийнято у другій половині грудня, реципієнтами цих коштів є Всеукраїнська мережа ЛЖВ і МБФ "Міжнародний альянс з ВІЛ-СНІД в Україні". На його думку, дії правоохоронних органів можуть бути спрямовані на підрив авторитету цих організацій, щоб гроші отримав хто-небудь інший.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини