RU

Боротьба з расизмом. У кодах Twitter замінять термін "чорний список"

03.07.2020, 13:38
Боротьба з расизмом. У кодах Twitter замінять термін
Ілюстрація: pixabay.com

Програмісти Twitter оголосили про те, що видалять із коду платформи терміни "чорний список" і "раб", замінивши їх на більш інклюзивні. Про це повідомляє BBC.

Видання зазначає, що така заміна, за оцінками експертів, може зайняти місяці і обійтися в мільйони. Такі терміни були введені в програмування десятиліттями раніше і очевидно застаріли. Термін "господар" (master) відноситься до основної версії коду, яка управляє репліками - "рабами" (slaves). "Чорний список" використовується для опису елементів, які автоматично забороняються, як правило, заборонені сайти. Тепер "господар" стане "лідером", а "раб" - "послідовником" (leader/follower). "Білий список" (whitelist) стане "дозволеним списком" (allowlist).

Ще минулого місяця сервіс GitHub, що належить Microsoft, заявив про відмову від терміна master. Раніше творці мови програмування Go замість команди blacklist впровадили команду blocklist. Команди Google Chromium і мобільної ОС Android також закликали розробників відмовитися від використання blacklist і whitelist.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

  • Після вбивства в США поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда і масових акцій протесту, що сталися після цього, правозахисні організації почали ініціативу "Зупинити ненависть заради прибутку" (Stop Hate for Profit). В її рамках до бойкоту соцмережі Facebook приєдналися вже більше 500 компаній, зокрема великі - Coca-Cola, Ford, Starbucks, Verizon, Adidas, Unilever і Lego.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини