RU

Боротьба з раком. Учениця МАН взяла золото на світовому конкурсі

01.11.2019, 10:51
Боротьба з раком. Учениця МАН взяла золото на світовому конкурсі - Фото
Ольга Харасахал (Фото: man.gov.ua)

Учениця Малої академії наук України Ольга Харасахал запропонувала метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань, за що отримала "золото" на одному з найбільших світових конкурсів наукових проектів MOSTRATEC 2019.

Ольга - молодий вчений. Крім дослідження проблем раку, вона працює волонтером в госпіталі і з 14 років допомагала воїнам АТО в Маріуполі, також була переможцем світового конкурсу INTEL ISEF. Дівчина також отримала особливу нагороду світової спільноти Вільна наука.

Крім того, третє місце на конкурсі MOSTRATEC 2019 зайняв учень МАН Дмитро Соломянюк. Він отримав "бронзу" за унікальний метод боротьби з пластиковими відходами та звалищами, який допомагає вирішити великі екологічні виклики нашої планети.

В конкурсі MOSTRATEC беруть участь 35 країн світу в 15 номінаціях. Він має дуже строгу систему рецензії та відбору учасників. Кожен по 12 годин на день презентує свій проект і проходить ретельний контроль щодо допуску до захисту і подальшої презентації журі. Україна в цьому році була вперше афілійована через Національний центр "Мала академія наук України".

"Це дуже важливо, щоб українська молодь мала можливість показувати свої відкриття на міжнародній арені. Щорічно сотні дітей стають освітніми дипломатами України та їх перемоги допомагають по-іншому відкрити нашу державу світу", - зазначає заступник директора МАН Євген Кудрявець.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини