RU

Богатирьова дискримінує студентів-українців, - Студзахист

22.03.2013, 16:15
Богатирьова дискримінує студентів-українців, - Студзахист - Фото
Раїса Богатирьова (фото - moz.gov.ua)
Міністерство охорони здоров'я України скасувало результати тестування українських студентів-стоматологів від 12 березня 2013 року. Однак результати студентів-іноземців залишили в силі, повідомив ЛІГАБізнесІнформ координатор громадської ініціативи Студентський захист Андрій Черних.

За словами активістів, відповідне розпорядження від 18 березня підписала міністр Раїса Богатирьова. Після цього інформація від директора Центру тестування поступила керівникам ВНЗ III-IV рівнів акредитації, що здійснюють підготовку фахівців у галузі медицини за спеціальністю "стоматологія". "Це яскраво виражена дискримінація та порушення кількох норм Конституції України. Згідно частини першої статті 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Розпорядження МОЗ не може надавати привілеї іноземцям в порівнянні з громадянами України", - заявив Черних

За даними активістів, приводом скасування стало те, що відповіді на тести нібито злили в загальний доступ. "Якщо навіть припустити, що тести були злиті, то це недоробка і недбалість організаторів тестування, а не самих студентів. І це не може бути причиною застосування таких жорстких заходів (відміна результатів тестування) по відношенню до студентів без доведення їхньої особистої провини або невинності (це також дискримінація). Така мотивація не може служити виправданням для порушення Конституції України", - заявив він.

Активісти сумніваються, що у міністерства є тверді докази проти студентів. "Це ще одне порушення Конституції України в частині порушення презумпції невинності", - говорить Черних.

Виникає також питання, чому було прийнято рішення про скасування результатів тестів без оприлюднення їх результатів. "Якщо припустити, що тести були злиті, то очевидно, що більшість студентів повинна мати високі результати (90 і більше відсотків правильних відповідей). Але, якщо б результати були опубліковані і були б в середньому на рівні 60-70% правильних відповідей, очевидно, що версія міністерства була б м'яко кажучи невірноїю", - вважають активісти.

Студентський захист сьогодні направить звернення президентові та уряду з проханням скасувати розпорядження міністра.

Досьє на Раїсу Богатирьову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини