RU

Biopharma стверджує, що їх препарат "вчетверо" скорочує летальність при COVID-19

16.11.2020, 07:56
Biopharma стверджує, що їх препарат
Скриншот з відеозапису Biopharma

Українська фармацевтична компанія Biopharma стверджує, що її препарат в комплексі терапії пневмонії на основі імуноглобулінів Біовен нібито "вчетверо – з 23,6% до 6,25%" скорочує летальність при критичному перебігу коронавірусної хвороби. Про це в Facebook повідомив її президент Костянтин Єфименко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"У групі плацебо 34 пацієнти –  з них померли 8 осіб, в групі з Біовеном –  32 людини, померли 2", –  пише він.

За його словами, рандомізоване на базі дев'яти центрів клінічне випробування (з травня по жовтень включно) проведено на мінімальній кількості людей – всього 66 осіб – через те, що це вузька група зі складним перебігом хвороби, на ШВЛ або ЕКМО. Сліпий метод не застосовувався.

ДОВІДКА. Імуноглобулін G – клас антитіл, складають близько 75% антитіл в плазмі крові людини. Найчастіше зустрічаються в кровотоці антитіла. Ефективні проти вірусів, нейротоксинів, грампозитивних бактерій, правця, малярії; активують силу комплементу і беруть участь у вторинній імунній відповіді, утворенні імунних комплексів. "Біовен 10" заснований на нормальному людському імуноглобуліні, містить 52% IgG1, 32% IgG2, 7% IgG3 і 4% IgG4.

Серед інших достоїнств препарату Єфименко пише про "скорочення середнього часу до настання поліпшення з 9 до 5 днів" і "скорочення часу потреби в госпіталізації в умовах стаціонару на 3-5 днів".

У відкритому доступі поки немає звіту про дослідження, є тільки його реєстрація на clinicaltrials.gov. Глава Biopharma пише, що "не встигли перекласти результати" і обіцяє опублікувати їх за цим посиланням "через тиждень".

Читайте також: Учені Ізраїлю: Антитіло MD65 проти коронавірусу врятує життя "важким" хворим

Незважаючи на те, що у більш ніж дюжини конкурентів в світі поки немає публікацій про те, що імуноглобуліни настільки ефективні при важкому COVID-19, він пише, що "у всіх великих дослідженнях імуноглобуліни показують чудові результати", і "скептики трапляються, але ситуація змінюється, коли пробують наш препарат", "він використовується, коли інша терапія не дає результату".

За його словами, "вартість висока, хоча Біовен втричі дешевше будь-якого імпортного аналога". Єфименко вважає, що вирішити питання можуть держзакупівлі і розподіл продукту по реанімаціям.

Читайте також: Боротьба з коронавірусом. США схвалили екстрене використання терапії з антитілами

Завідувачка кафедри інфекційних захворювань НМУ Ольга Голубовська зазначила в коментаряхх, що Біовен "відмінно працює у деяких хворих з важким і загрозливим плином, результат можна порівняти з моноклональними антитілами". Член оперативного штабу МОЗ із запобігання поширенню COVID-19 при Максимі Степанові стверджує, що "врятували вже сотні людей".

Працівниця компанії Оксана Плотнікова додала там же, що "ми врятували ним вже більше 200 чоловік, включаючи і своїх рідних і дуже близьких людей". За її словами, препарат підходить не всім пацієнтам (є обмеження – ниркова недостатність, тромбоз та інше).

  • Biopharma зібрала для Біовену 1500 л реконвалесцентної плазми і закликає донорів приходити в їх центри здачі в Києві, Харкові, Дніпрі, Черкасах, Сумах та Шостці.
  • Єфименко уточнив, що в жовтні розпочато мультицентрові клінічні дослідження гіперіммунного імуноглобуліну з крові перехворілих COVID-19 на 500 пацієнтах, 60 клінічних базах в 20 країнах світу. Не уточнив, чийого саме препарату.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини