RU

Більшість росіян вважають Сталіна "великим вождем". В Україні таких – 16%: опитування

23.06.2021, 13:58
Більшість росіян вважають Сталіна
Йосип Сталін (фото – EPA)

У українців і росіян запитали про їхнє ставлення до Йосипа Сталіна. Велика частина жителів Росії заявила, що вважає його культовою особистістю і ставиться з повагою, в Україні склалася протилежна ситуація. Про це свідчать результати опитувань Київського міжнародного інституту соціології та Левада-центру.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

56% росіян найімовірніше або повністю згодні з тим, що "Сталін – великий вождь", в Україні ця цифра дорівнює 16%. При цьому, в 2019 році кількість шанувальників Сталіна в Росії становила 70%, а в Україні – ті ж 16%.

Натисніть, щоб збільшити:

Аналогічні справи з особистими симпатіями. З повагою, захопленням або симпатією до Сталіна ставляться 60% росіян і 17% українців. Ще приблизно третина жителів України і Росії зайняли нейтральну позицію.

Натисніть, щоб збільшити:

Опитування серед українців проводилося 8-9 червня 2021 року, було опитано 2007 респондентів віком від 18 років телефоном. Похибка – щонайбільше 2,4%.

Опитування серед росіян проводилося 20-26 травня 2021 року, було опитано 1620 осіб старше 18 років в особистих інтерв'ю. Похибка – щонайбільше 3,4%.

  • Опитування в травні-червні 2019 року показало, що українці ставляться до Сталіна гірше, ніж росіяни: 40% українців заявили про страх або ненависть, в Росії ж негативно висловилися лише 14% опитаних.

Читайте також: Більшість українців вважають причиною Другої світової війни змову Сталіна і Гітлера

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини