RU

Більше жодних "етерів" і "проєктів". ОАСК скасував нову редакцію українського правопису

28.01.2021, 17:17
Більше жодних
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабміну  № 437, якою у травні 2019 року було затверджено нову редакцію українського правопису. Про це повідомив у Facebook адвокат позивачки Дмитро Ільченко.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

За словами Ільченка, підставою для позову стало те, що "уряд не має права скасовувати правопис, так як подібне просто виходить за межі його компетенції", а сама заява була подана для "захисту української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів".

Також під час розгляду з'ясувалося, що у "мовної комісії" були розбіжності і правопис в результаті було розроблено не в тій редакції, в якій вона була затверджена Кабміном, написав адвокат, додавши, що "зміни вносилися фактично на колінах".

Рішення набере чинності, якщо не буде оскаржено або скасовано апеляцією.

Сам позов був поданий у червні 2019 року в інтересах херсонської школярки Юлії Пиргас її матір'ю, а пізніше цю справу об'єднали з аналогічним позовом від громадської організації Правова держава. Сюжет, чому школярка вирішила подати до суду на Кабмін, транслювався на 5 каналі в липні 2019 року.

Читайте також: В Інституті української мови роз'яснили питання з "индиком"

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини