RU

Безвізовий режим: як їхати українцям до Європи з дітьми

29.05.2017, 16:03
Безвізовий режим: як їхати українцям до Європи з дітьми - Фото
Фото: dpsu.gov.ua

Для того, щоб їздити в Європу без візи, обов'язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Ця норма стосується і дітей. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

"Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітей від народження і до 16 років оформляється терміном на чотири роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії - на 10 років", - зазначили в прес-службі.

Українцям, у яких немає біометричних закордонних паспортів, потрібно, як і раніше, оформляти візу.

"Оформляючи документ для поїздок дитини за кордон, зверніть увагу, що до 12 років діти не здають відбитки пальців, проте такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС", - уточнили в прес-службі.

Вже з 12 років ця процедура є обов'язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років

Діти віком від 16 років і старше мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна тільки в супроводі обох батьків, або в супроводі одного з батьків або з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків.

"Якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікуном, усиновителем), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновителя). У той же час, якщо один з батьків живе за кордоном, то згоду засвідчують в консульських установах МЗС України. Якщо один з батьків не хоче підписувати згоду, то суперечка вирішується в судовому порядку", - зазначили у прес-службі.

Основна мета розгляду - довести, що виїзд за кордон відбувається в інтересах самої дитини.

"Біометричний паспорт, підтвердження мети та умов перебування та фінансове забезпечення необхідні в подорожі за замовчуванням", - сказали в прес-службі.

17 травня президент Європарламенту Антоніо Таяні і міністр нацбезпеки головуючої в Раді ЄС у 2017 році Мальти підписали в Страсбурзі законодавче рішення про безвізовий режим для України

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини