RU

Безробітні зможуть отримувати по 4 тис.грн. допомоги

12.09.2012, 15:43
Безробітні зможуть отримувати по 4 тис.грн. допомоги - Фото
240911d3f24cf5df2ea206267a59f0cd.jpg
Закон "Про зайнятість населення", який набуде чинності 1 січня 2013 року, дає більше шансів не дуже затребуваним фахівцям, зокрема, молоді та безробітним старше 45 років. Про це заявив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлін на прес-конференції в інформагентстві Наш Продукт.

За його словами, безробітні старше 45 років отримуватимуть одноразові ваучери для підтримки їх конкурентоспроможності на ринку праці - шляхом перепідготовки та підвищення кваліфікації. "Вибір професії із затвердженого Кабінетом міністрів списку, форми і місця навчання буде здійснюватися самим безробітним. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб", - зазначив Сухомлн.

Що стосується молодих фахівців, то закон гарантує їм право отримувати житло, якщо вони виявили бажання працювати в сільській місцевості та підписали контракт з роботодавцем. "Прибулі в село за трудовими договорами молоді фахівці будуть забезпечуватися житлом на початковий термін дії договору - три роки. Також в законі передбачено, що через 10 років роботи на одному місці житло автоматично переходить у власність фахівців", - пояснив Сухомлін.

Він додав, що статус безробітного у разі відсутності підходящої роботи будуть надавати з першого дня реєстрації в службі зайнятості (зараз він надається через тиждень).

Максимальна сума виплати по безробіттю з 1 січня 2013 року встановлено у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів. "Якби закон діяв вже зараз, то на сьогоднішній день виплата становила б 4176 грн.", - сказав Сухомлін.

Закон "Про зайнятість населення" також врегулював питання надання допомоги по частковому безробіттю. Вона встановлюється за кожну годину, на якій людині вкоротили встановлений законом робочий час. Розмір такої допомоги не може перевищувати розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нагадаємо, Закон "Про зайнятість населення" був ухвалений Верховною Радою 5 липня цього року, підписаний президентом 15 серпня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини