RU

Батьки прикрашають відносини з дітьми, - дослідження

29.05.2012, 14:50
Батьки прикрашають відносини з дітьми, - дослідження - Фото
e14349b6181051543042d44e7dd97036.jpg
Батьки прикрашають стосунки з дітьми і ситуацію в сім'ях. Про це сказав сьогодні уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко, представляючи результати дослідження "Права дітей в Україні: реалії та виклики після 20 років незалежності".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, в дослідженні було вивчено питання частоти спілкування батьків з дітьми на теми, які турбують і важливі для дитини. За результатами дослідження, спілкування батьків з дитиною відбувається досить рідко, так, 72,5 батьків спілкуються зі своїми дітьми не більше години в будній день.

Примітно, що відповіді на ряд питань суттєво відрізнялися у дітей і батьків.

Так, твердження "Усі члени моєї родини розуміють і підтримують один одного" підтримали 93% батьків і лише 68% дітей, а твердження "Наша сім'я вечеряє разом" - 85% батьків і 64% дітей.

З твердженням "Наша родина радіє успіхам один одного і співпереживає невдачам" погодилися 94% батьків і лише 63% дітей.

Крім цього, 78,5% батьків розповіли, що в їхніх сім'ях ніхто не вживає ненормативну лексику, серед дітей цей показник склав 47%.

"Діти і батьки по-різному оцінюють свої сім'ї. Причому різниця здивувала. Ця різниця, на нашу думку, колосальна. Діти більш критично оцінюють ситуацію у сім'ї, а батьки, я не можу виключити, трохи брешуть щодо реального стану справ в сім'ї", - сказав Павленко.

Крім цього, 47% дітей розповіли, що їхні батьки взагалі нічого не знають про їхні проблеми. 42% дітей розповіли, що батьки майже нічого не знають про те, як вони витрачають кишенькові гроші, близько третини опитаних дітей зазначили, що батьки не знають, які оцінки вони одержують у навчальних закладах.

Дослідження було проведено ГО "Український інститут соціальних досліджень ім.Яременко". В ході нього було опитано 4083 дітей у віці 10-17 років, 1017 батьків та 503 експерти, які працюють в сфері забезпечення прав дитини.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини