Біологи знайшли секрет вічної молодості

29.04.2016, 13:01
Біологи знайшли секрет вічної молодості - Фото
Фото: соцмережі
Біологи з Федеральної політехнічної школи Лозанни використовували вітамін для омолодження стовбурових клітин, які регенерують пошкоджені тканини, проте з віком поступово втрачають свою здатність. Про це повідомляє Lenta.ru.

Ключем до відновлення функцій клітин виявилися мітохондрії.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science. Відомо, що регенеративні властивості деяких тканин і органів у ссавців з часом погіршуються. Довге відновлення після травм є однією з характерних ознак старіння. Причина втрати ефективної регенерації, як показали попередні дослідження, лежить в мітохондріях - центрах виробництва енергії, необхідної для життєдіяльності клітин. Коли мітохондрії погано працюють, стовбурові клітини гірше здійснюють регенерацію.

Вченим вдалося відновити функціонування мітохондрій в стовбурових клітинах дворічних мишей за допомогою нікотинамід рібозід, речовини, схожої за своєю структурою на вітамін B3 і є попередником коферменту NAD +. Останній служить переносником електронів до метаболічних ланцюгах в мітохондріях, завдяки чому органели виробляють енергію у вигляді АТФ. В результаті у мишей посилилася регенерація м'язових тканин і вони жили довше, ніж гризуни, які не отримали рібозід.

Дослідження продемонстрували схожий ефект на стовбурових клітинах головного мозку і шкіри. Ніяких негативних ефектів від прийому нікотинамід рібозіда навіть у високих дозах не спостерігалося, проте вчені підкреслюють, що існує ризик активації патогенних клітин, які можуть призвести до формування злоякісних пухлин.

Представниця Філіппін 26-річна Піа Алонсо Вуртцбах
стала королевою конкурсу краси Міс Всесвіт-2015.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина