RU

Біологи створили штучний білок, який рятує від раку

25.07.2016, 13:14
Біологи створили штучний білок, який рятує від раку - Фото
Зображення: Yu Chen, Fan Yang, Gabriele Varani
Команда біологів з Університету Вашингтона та Університету Тренто створили білок, який здатний подавити міжклітинні комунікації всередині ракової пухлини. Це, на думку дослідників, дозволить зменшити зростання злоякісного новоутворення і зробити його більш уразливим для лікування. Стаття, що описує результати роботи вчених, опублікована в журналі Nature Chemical Biology.

Молекулярні біологи модифікували людський білок під назвою Rbfox2. Це з'єднання зв'язується з мікроРНК - короткими ланцюжками РНК, які регулюють експресію (активність) певних генів. Після змін в генах, що кодують Rbfox2, білок став здатний зв'язуватися з miR-21, що часто присутня у великих кількостях всередині пухлин. Це мікроРНК також збільшує експресію ракових генів і пригнічує функції захисних систем. Вченим вдалося домогтися того, щоб Rbfox2 приєднувався тільки до miR-21, ефективно пригнічуючи його активність і перешкоджаючи росту злоякісних новоутворень.

Генетики посилили спорідненість білка з мікроРНК, змінивши в ланцюжку першого тільки чотири амінокислоти. Вчені також створили другий білок, який повністю очищав клітку від miR-21. Для цього вони вбудували послідовності Rbfox2 в Dicer - фермент, що розриває РНК на окремі фрагменти.

Біологи створили штучний білок, який рятує від раку

Дослідники сподіваються, що їх підхід дозволить розробити методи регуляції активності багатьох інших з'єднань, пов'язаних з формуванням і зростанням ракових пухлин. Для цього можна по-різному змінювати послідовність Rbfox2, щоб білок зміг зв'язуватися з іншими видами мікроРНК.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини