RU

Більшість українців незадоволена паспортизацією обміну валют, - опитування

15.10.2011, 22:59
Більшість українців незадоволена паспортизацією обміну валют, - опитування - Фото
b96ea418c679c7243873ab71ecf1fd60.jpg

Більшість українців незадоволена паспортизацією обміну валют, - опитування

Більшість українців (58%) у цілому негативно ставляться до розпорядження НБУ про паспортизацію валютних операцій громадян. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Research & Branding Group.

Зокрема операцій з обміну валюти після 23 вересня не здійснювали 76% опитаних. У тих же, хто займався обміном валют після 23 вересня, думки розділилися – 7% відчули істотні труднощі при обміні валюти, а 8% – ні.

Лише кожний десятий українець (12%) вважає, що розпорядження НБУ про паспортизацію валютних операцій громадян необхідно залишити в силі. При цьому позитивно дане нововведення оцінюють тільки 15% опитаних.

"Більшість українців дотримуються думки про те, що розпорядження НБУ про паспортизацію валютних операцій громадян необхідно скасувати або повністю (32%), або частково - у випадку обміну валюти на суму 1000-1500 у.о. - (28%). Лише кожний десятий респондент уважає, що розпорядження НБУ про паспортизацію валютних операцій громадян має залишитися в силі", - відзначили в компанії.

При цьому двоє із трьох українців згодні з тим, що надання паспортних даних при обміні валют може нести небезпеку незаконного використання паспортних даних громадян (66%). Також по 66% уважають, що надання паспортних даних при обміні валют є грубим втручанням в особисте життя громадян, і що паспортизація валютних операцій громадян приведе до відродження тіньового валютного ринку й появі так званих мінял.

Кожний третій українець згодний з тим, що паспортизація валютних операцій громадян сприятиме боротьбі з відмиванням коштів (35%). Ще 31% респондентів певні, що надання паспортних даних при обміні валюти сприятиме боротьбі з ухилянням від сплати податків.

Дослідження проводилося з 2 по 12 жовтня методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України та АР Крим. Респонденти відбиралися по квотній вибірці, яка репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю та віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 людей. Статистична погрішність вибірки не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, з 23 вересня НБУ зобов'язав банки здійснювати документальну ідентифікацію фізосіб, що здійснюють валютообмінні операції. Крім того, Національний банк рекомендував банкам і обмінним пунктам ставити печатку каси банку або пункту обміну на ксерокопіях паспортів клієнтів, які обмінюють валюту.

Банки та банківські послуги: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини