RU

Більшість українців не вірять, що новий закон переможе корупцію

02.07.2011, 12:28
Більшість українців не вірять, що новий закон переможе корупцію - Фото
7708941782ca9a2cc89c04f876b2de23.jpg

Більшість українців не вірять, що новий закон переможе корупцію
Переважна більшість українців (87,0%) вважає, що хабарництво в Україні тотально поширене. Про це свідчать результати телефонного опитування "Корупція в Україні", проведеного Інститутом Горшеніна.

Як повідомляє прес-служба Інституту Горшеніна, при цьому більше половини респондентів (56,3%) вважають, що хабарництво дуже поширене, а третина опитаних (30,7%) - поширене. Майже кожний десятий українець (9,3%) вважає, що хабарництво в Україні не поширене. З них 7,4% вважають, що не дуже поширене, а 1,9% – не поширене. Складно відповістити на запитання було для 3,7% респондентів.

Більшості опитаних (68,5%) доводилося давати гроші й робити подарунки людям, від яких залежав розв'язок їх проблем. Лише кожний п'ятий українець (19,1%) не прибігав до подібних заходів. Ускладнилися відповісти на це питання 12,4% опитаних.

Більше половини громадян (57,6%) уважають найбільш ефективними заходами щодо боротьби із корупцією жорсткість відповідальності за корупційні дії. Майже половина опитаних (45,3%) до таких заходів відносять реформування судової системи, а більше третини українців (39,3%) – посилення контролю діяльності чиновників з боку суспільства. Кожний десятий респондент (13,2%) вважає ефективними заходами боротьби з корупцією легалізацію найменш соціально небезпечних видів хабарництва ("подарунки" лікарям, учителям і т.д.), підвищення рівня самосвідомості громадян (11,2%) і надання правоохоронним органам додаткових повноважень (8,1%). Варіант інше віддали перевагу 5,7% українців. Майже кожному десятому респонденту (9,1%) було складно відповісти на це питання.

Більшість українців (72,1%) певні, що новий антикорупційний закон не допоможе перемогти корупцію в Україні. У те, що новий закон переможе корупцію, вірить майже кожний шостий респондент (14,8%), 13,1% опитаних - важко відповістити на запитання.

Більшість українців (53,5%) вважають, що новий антикорупційний закон не сприятиме викорінюванню корупції через невиконання в Україні законів взагалі. При цьому 25,8% респондентів певен, що для боротьби з корупцією одного тільки закону не достатньо. Майже третина опитаних (32,5%) уважається, що чиновники будуть саботувати виконання даного закону, а 12,7% українців уважають, що закон недостатньо твердий. Ускладнилися відповісти на це питання 12,5% респондентів.

Опитування проводилося Інститутом Горшеніна з 28 по 30 червня. Усього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх обласних центрах України, містах Києву й Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать й вік респондентів. Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

Нагадаємо, з 1 липня набрав чинності новий антикоррупційний закон "Про принципи запобігання і протидії корупції в Україні". Цей документ зобов'язує чиновників декларувати не тільки прибутки, але і витрати, а також ускладнює процес працевлаштування чиновниками своїх дітей на високі посади в своєму відомстві - тепер родичам заборонено працювати в підпорядкуванні один у одного.

Ознайомитися з текстом антикоррупционного закону можна тут>>>

Корупція і боротьба з нею: підбірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини