RU

Білл Клінтон представив освітню програму Фонду Віктора Пінчука

30.09.2008, 10:21

Освіта у кращих університетах світу - така мрія може здійснитися для талановитої української молоді завдяки програмі Фонду Віктора Пінчука "Всесвітні студії".

Як передає телеканал "ICTV", проект вартістю $30 млн. забезпечить стипендії 500 студентам протягом 5 років. Це перша міжнародна програма фонду в освітній сфері. І додатково організатори наголошують: конкурс буде відкритим і прозорим.

Програму "Всесвітні студії" анонсували в рамках форуму "Clinton Global Initiative", який займається проблемами бідності, освіти, охорони здоров'я і навколишнього середовища на всій планеті. Український проект представив сам колишній Президент Сполучених Штатів.

"Віктор Пінчук заснував всесвітню освітню програму для виховання майбутніх українських лідерів і професіоналів, забезпечуючи 500 магістерських стипендій для українських студентів, які будуть вчитися в кращих університетах світу. Це, напевно, перша така національна добродійна освітня програма в Україні, на яку буде витрачено 30 мільйонів доларів", - зазначив Президент США 1992-2000 років Білл Клінтон.

Вже є домовленості з кращими американськими університетами: Гарвардом, Йелем та іншими. На черзі - Європа. У рамках цього проекту також будуть розвивати партнерство з освітньою програмою Фулбрайт. Критерії відбору жорсткі і прості.

"Для мене особисто важливо, щоб це були найздібніші українські студенти, щоб у них горіли очі саме від того, що вони хочуть служити Україні, хочуть сюди повернутися і бути кращими представниками нового покоління, які будуть будувати нашу країну", - зазначив Віктор Пінчук, фундатор Фонду Віктора Пінчука.

Представлення "Всесвітніх студій" на такому шанованому форумі як "Clinton Global Initiative" дало свої результати вмить. Відразу після презентації представники Ісландії запропонували виділити рівно стільки ж грошей, скільки Фонд Віктора Пінчука витратить на навчання українським студентам в ісландських університетах. Будуть відбирати талановиту молодь із вишів усієї України - відкрито і прозоро.

"Точно це буде абсолютно відкрита, демократична і абсолютно некорумпована, не буде можливості когось на якихось умовах туди вставити, просунути", - додав В. Пінчук.

Після отримання магістерського ступеня студенти будуть зобов'язані повернутися в Україну і працювати тут. І не важливо, де вони застосують свої навички і знання, в приватному секторі чи державному, головне - з користю для країни.

Досьє на Віктора Пінчука >>

Детальніше про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини