RU

Азаров доручив МНС рятувати хворих на гемофілію, МОЗ не впорався

17.08.2011, 13:56
Азаров доручив МНС рятувати хворих на гемофілію, МОЗ не впорався - Фото
baf99722d1a5725b2027db350c835adb.jpg

Азаров доручив МНС рятувати хворих на гемофілію, МОЗ не впорався

Кабінет міністрів України доручив Міністерству з питань надзвичайних ситуацій зв'язатися з виробниками ліків для хворих гемофілією і протягом двох тижнів забезпечити хворих необхідною кількістю препаратів. Відповідне доручення сьогодні на засіданні уряду озвучив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров наголосив, що стан справ із забезпеченням лікарськими засобами в Україні "не просто поганий, а неприйнятний, при тому, що необхідне фінансування на державну закупівлю ліків надано повністю". "Вже середина восьмого місяця року, а МОЗ не закупив необхідні ліки, причому критично необхідні певним категоріям хворих, наприклад, хворим гемофілією", - зазначив глава уряду.

"Вісім місяців хворі люди без ліків. МОЗ не впорався зі своїми обов'язками, виходу з безвідповідально заблокованої ситуації не запропонувало. Разом з тим створило в країні практично надзвичайну ситуацію. Тому уряд на спеціальному засіданні в понеділок ухвалив неординарне рішення: оскільки склалася надзвичайна ситуація, міністру з надзвичайних ситуацій Балозі доручено зв'язатися безпосередньо з виробниками ліків і забезпечити їх поставки в Україну протягом двох тижнів. Про виконання цього завдання міністр доповість на сьогоднішньому засіданні уряди", - наголосив прем'єр.

Також, зі слів Азарова, Кабмін створив урядову комісію на чолі з першим віце-прем'єр-міністром Клюєвим для розслідування причин блокування закупівель ліків і визначення відповідальності керівників МОЗу, які допустили таку надзвичайну ситуацію.

"Комісії доручено розробити проекти нормативних актів, які раз і назавжди убезпечать країну від таких ризиків. Висновок комісії ми заслухаємо на засіданні уряду", - зазначив Азаров.

Медицина: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини