RU

Атака хакерів Росії в США. В Україні зараз високий рівень кіберзагрози – РНБО

14.12.2020, 15:04
Атака хакерів Росії в США. В Україні зараз високий рівень кіберзагрози – РНБО - Фото
Фото: unsplash.com

В Україні зараз високий ризик кіберзагрози через масштабну кібератаку в США, з якою пов'язують російських хакерів. Про це повідомляє Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

В РНБО пишуть, що злом відбувається через поновлення для продуктів SolarWinds Orion Platform, а з атакою пов'язують хакерську групу APT29 (відома також як Cozy Bear), яку звинувачують у зв'язках зі Службою зовнішньої розвідки РФ.

За даними РНБО, нинішня атака схожа на атаку Ransom: Win32/Petya, яка була в Україні в 2017 році. Однак зараз ризики ураження державних українських систем не є критичними, так як продукцію SolarWinds держоргани широко не використовують.

При цьому висока активність пов'язаних із Росією хакерів загрожує суб'єктам, які користуються продуктами SolarWinds. В РНБО рекомендують таким суб'єктам перевірити свої мережі на наявність показників компрометації.

  • Вчора повідомлялося, що хакери шпигували за Мінфіном США, відстежуючи внутрішній поштовий трафік відомства, для іноземного уряду.
  • За даними The Washington Post, за атакою стоять хакери APT29 або Cozy Bear. Джерела WP кажуть, що масштаб російської шпигунської операції може бути дуже великим, адже продукцію SolarWinds використовують більше 300 000 організацій у всьому світі.

Читайте також: Коронавірус. Хакери зламали сервер з даними про вакцину Pfizer/BioNTech

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини