RU

Астрономи вперше показали фото подвійної зірки з планетою

27.10.2015, 12:22
Астрономи вперше показали фото подвійної зірки з планетою - Фото
Подвійна зірка в поданні художника (ілюстрація: ukhta.ru)
Астрономам Європейської космічної обсерваторії за допомогою комплексу Дуже Великого Телескопа вдалося сфотографувати з ребра газопиловий диск навколо системи подвійної зірки HD106906AB в сузір'ї Південного Хреста. Знімок, зроблений спеціалізованим інструментом для пошуку екзопланет (SPHERE), був опублікований на офіційному сайті ЕSO.

Як повідомили експерти, навколо зірки обертається і планета (на фото справа вгорі), причому відстань від неї до світила в 650 разів перевищує відстань від Землі до Сонця - близько 97 млрд кілометрів. Планета відрізняється також і колосальною масою: у 11 разів більше Юпітера, а на її поверхні температура досягає 1500 градусів за Цельсієм.

Астрономи давно підозрювали, що ця подвійна зірка, вік якої складає всього 13 млн років, оточена так званим осколковим диском: про це говорили і молодість системи, і особливості її випромінювання. Однак сам диск залишався донедавна невидимим. Він оточує обидві зірки, а самі вони закриті маскою, яка екранує яскраве випромінювання.

Натисніть, щоб збільшити:
0000000.jpg


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини