RU

Астрономи відкрили найгарячішу планету

06.06.2017, 15:56
Астрономи відкрили найгарячішу планету - Фото
Зірка і KELT-9 і планета KELT-9b (в уявленні художника). Зображення: R. Hurt (IPAC) / JPL-Caltech / NASA
Американські астрономи відкрили нову екзопланету, температура поверхні якої становить понад 4 тисяч градусів за Цельсієм - майже як температура на поверхні Сонця, а за розмірами ця планета в два рази більше, ніж Юпітер. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Це найгарячіша планета, яка відома вченим на даний момент. Вона знаходиться в сузір'ї Лебедя на відстані 650 світлових років від Землі.

Планета отримала назву KELT-9b, вона обертається навколо гарячої зірки KELT-9 на дуже близькій відстані: для того, щоб зробити повний оборот навколо зірки, цій планеті потрібно всього близько двох земних діб.

Як Місяць по відношенню до Землі, KELT-9b завжди повернена до зірки однією стороною. Температура поверхні планети досягає 4300 градусів - це вище, ніж у червоних карликів, до числа яких належить більшість зірок у Всесвіті.

Знаходження на такій близькій від зірки відстані говорить про те, що життя планети не може бути довгим: вона отримує таку величезну кількість ультрафіолету, що буквально випаровується, створюючи хвіст з газу, який світиться.

KELT-9b нагадує комету, так як за нею тягнеться шлейф з розжарених газів.

Через високі температури атмосфера KELT-9b дуже сильно розріджена: фактично вона складається з одиночних атомів, які не можуть при таких умовах утворювати молекули. Незважаючи на значні розміри (планета в два рази більше Юпітера і в три рази важче його), її щільність фактично в два рази нижче, ніж у найбільшої планети Сонячної системи.

Як відзначають вчені, зірка KELT-9, навколо якої обертається планета, в два з половиною рази важча за Сонце і в два рази гарячіша.

Планета KELT-9b була виявлена ​​вченими в 2014 році, ще три роки пішло на спостереження за планетою і на її докладне вивчення.

5 червня повідомлялося, що На МКС взяли перший вантажний корабель повторного використання Dragon. Це перший корабель з часів шатлів NASA, який повертається.

Dragon доставив на МКС 2,7 тонн вантажів.

Запустили корабель 4 червня, з затримкою через грозу.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини