Астрономи показали знімок ока галактики: фото

09.11.2016, 10:25
Астрономи показали знімок ока галактики: фото  - Фото
Фото: скріншот відео
Астрономи отримали знімок пари взаємодіючих галактик з утворенням форми, яка нагадує око. Про це повідомляє сайт Європейської південної обсерваторії.

Фахівці стверджують, що подібна структура утворюється в результаті зіткнення галактик.

"Деякі типи дотичних зіткнень галактик призводять до появи таких форм. Самі по собі зіткнення галактик не є чимось незвичайним, але окулярна структура спостерігалася усього в кількох випадках. Швидше за все, рідкість ця пояснюється тим, що окулярна структура зберігається всього протягом десятків мільйонів років, що за мірками тривалості життя галактик - просто мить", - наголошується в повідомленні.

Астрономи змогли зробити знімок за допомогою телескопів Хаббл і Alma.

121.jpg

Фото: eso.org

"З двох показаних на знімку галактик, IC 2163 (ліворуч) і NGC 2207 (праворуч), окулярна структура проявляється у першій (IC 2163). Об'єкт знаходиться на відстані близько 114 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Великого Пса", - йдеться в повідомленні.

Ці галактики, пролітаючи один повз одного, майже зачіпають один одного зовнішніми частинами своїх спіральних гілок.

"Зіткнення викликало в IC 2163 справжнє цунамі із зірок і газу. При цьому речовина з зовнішніх частин галактичного диска потяглося всередину галактики і ця колосальна "хвиля" різко сповільнюється, утворюючи згущення областей інтенсивного зореутворення і щільні газопилові фронти. Все це разом і нагадує на вигляд структуру людського ока", - додали астрономи.

20 жовтня повідомлялося, що астрономи виявили у Всесвіті новий тип рентгенівських джерел, пояснення яким поки не знайдено.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина