Астрономи показали, як супутники Starlink заважають дослідженням: фото

Астрофізик Ітан Сігель описав проблему, через яку з 2019 року всі телескопи світу зіткнулися з надзвичайно великою кількістю перешкод від супутників, як тільки почалося розгортання програми Starlink. Колонку вченого опублікувало видання Forbes.
Йдеться про стрімке збільшення кількості супутників Starlink і OneWeb, до яких скоро приєднаються також і супутники Kuiper від Amazon. За прогнозами дослідників загальна кількість об'єктів на орбіті до 2030 року може перевищити 10 тисяч.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології
Нижчевикладене відео демонструє безглуздість продовження будівництва Обсерваторії імені Віри Рубін – нового інструменту в Чилі. Ролик змоделював спостереження 110 перших об'єктів із каталогу Мессьє за допомогою майбутнього телескопа: половина з них засвічена вже виведеними на орбіту супутниками.
Вчені навіть розробили рекомендації, які необхідно враховувати при розробці супутників. Фактично їх всього дві: висота орбіти не вище 550-600 км, а зоряна величина при спостереженні із Землі не повинна перевищувати +7.
У цьому сенсі вже виведені на орбіту супутники Starlink, хоч і дуже яскраві, але становлять меншу проблему, ніж апарати OneWeb. Апарати SpaceX зараз займають орбіту на висоті 550 км, в той час, як OneWeb знаходиться на орбіті 1200 км. Правда, і Starlink скоро підніметься вище: частина запланованих до запуску супутників теж розміститься високо.
Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе
Комментарі