Астрофізики знайшли планетну систему з гігантськими "землями"

12.05.2016, 09:36
Астрофізики знайшли планетну систему з гігантськими
Ілюстрація: NASA

Астрономи виявили планетну систему, схожу на ранню Сонячну систему: її планети обертаються навколо зірки так, як це було в давнину у нас

Американські астрофізики виявили планетну систему, яка схожа на ранню Сонячну систему. Зокрема, біля зірки Kepler-223 знайдено чотири планети, розташовані в орбітальному резонансі відносно одна одної - їх періоди обертання навколо зірки співвідносяться як натуральні числа. Повне дослідження цього феномена викладено в журналі Nature, пише Science Daily.

Як стверджують автори матеріалу, перші дві внутрішні планети знаходяться в орбітальному резонансі 4:3, друга і третя - 3:2, дві зовнішніх - 4:3.

Схожість з ранньою Сонячною системою полягає в тому, що так само, як і планети Kepler-223, могли б рухатися газові гіганти Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Однак у Kepler-223 немає планет земної групи, а є так звані "суперземлі" - планети набагато більші, ніж Земля, причому розташовані поблизу від світила.

Ще одна несхожість із Сонячною системою - в тому, що планетна система Kepler-223 набагато старше нашої. Механізм формування системи навколо цієї зірки не схожий на той, який відбувався в Сонячній системі. В нашій області космосу чотири газових гіганта вийшли з точного орбітального резонансу через взаємодію з планетезималями*, а планетам навколо Kepler-223 вдалося цього уникнути.

Астрофізики знайшли планетну систему з гігантськими "землями"

* Планетезималь - небесне тіло на орбіті навколо протозірки, що утворюється в результаті поступового збільшення більш дрібних тіл, що складаються з частинок пилу протопланетного диска.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев