RU

"Аріану" викупили за $2,8 млн.

10.12.2009, 17:40

За звільнення судна "Аріана" з піратського полону було заплачено викуп у сумі $2,8 млн. Про це на брифінгу повідомив голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, М.Маломуж зазначив: "Завдяки можливостям Служби зовнішньої розвідки України, яка у взаємодії з партнерськими спецслужбами надавала судовласнику сприяння у вирішенні широкого кола питань, узгоджену суму викупу в $2,8 млн. було доставлено на судно повітряним шляхом".

М.Маломуж зазначив, що також вжито заходів щодо забезпечення безпеки звільненого корабля і моряків. Наразі судно перебуває під охороною португальського фрегата "Al Vars Carbol" зі складу коаліційних сил НАТО, що беруть участь в антипіратській операції під кодовою назвою "Океанський щит".

За його прогнозами, через 5-7 днів судно добереться до найближчого безпечного порту в супроводі охорони. Службою зовнішньої розвідки України спільно з МЗС України, представниками судовласника, штаб-квартири коаліційних сил НАТО і партнерських спецслужб відпрацьовані деталі операції щодо забезпечення прибуття судна у найближчий порт, надання невідкладної меддопомоги морякам та їхнього повернення на Батьківщину.

Нагадаємо, 10 грудня успішно завершено тривалий перемовний процес щодо звільнення судна "Аріана" та його екіпажу з піратського полону, який вела грецька компанія-оператор "Alloceans Shipping Co. LTD" і уповноважені нею перемовники.

Судно "Аріана" під мальтійським прапором було захоплено 2 травня на півночі від Мадагаскара під час рейсу з Бразилії на Близькій Схід. На борту перебуває вантаж в 10 тис. тонн соєвих бобів. Екіпаж складається з 24 громадян України, серед яких є жінки.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини