RU

Apple втратила $100 млрд ринкової вартості через те, що продаж iPhone скоротився

30.10.2020, 11:41
Apple втратила $100 млрд ринкової вартості через те, що продаж iPhone скоротився - Фото
Фото: depositphotos.com

Ціна акцій Apple впала на 5% після публікації в квартальному звіті даних щодо скорочення кількості проданих iPhone в четвертому кварталі (закінчився 26 вересня) і відсутності прогнозу компанії щодо обсягів продажу на наступний квартал. Про це пише Reuters.

Падіння ціни акцій знизило ринкову вартість Apple на $100 млрд, додає агентство.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з даними звіту компанії в четвертому кварталі продаж iPhone скоротився на 20,7%, проти четвертого кварталу 2019 року, і склав $26,4 млрд. Також Apple повідомила про падіння обсягів продажу iPhone до Китаю за звітний період – на 28% до $7,9 млрд.

Падіння обсягів продажу пов'язане з відстрочкою на кілька тижнів презентації нових продуктів Apple, включаючи iPhone 12. Протягом останніх семи років компанія незмінно проводить презентації у вересні кожного року. У 2020 році подія відбулася в жовтні.

Негативна реакція ринку на квартальний звіт Apple також пояснюється відсутністю прогнозу компанії щодо обсягів продажу на наступний квартал. Перший квартал фінансового року, на який припадає святковий розпродаж, вважається одним із найважливіших періодів для виробників електроніки.

Apple пояснює відсутність прогнозу невизначеністю, викликаною пандемією COVID-19.

Згідно з даними квартального звіту, виручка Apple склала $64,7 млрд, що вище за очікування аналітиків на $700 000. Продаж комп'ютерів Mac за звітний період зріс на 29% (у річному вираженні) до $9 млрд, планшетів iPad – на 46% (до $6,8 млрд). Виручка сервісів збільшилася на 16% (до $14,5 млрд).

За словами глави Apple Тіма Кука, кількість користувачів різних платформ компанії зросла на 35 млн осіб до 585 млн осіб і до кінця року цей показник збільшиться до 600 млн осіб.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини