RU

Apple (не) програла війну за комісію: AppStore знизить збори із застосунків. Але не з усіх

19.11.2020, 15:34
Apple (не) програла війну за комісію: AppStore знизить збори із застосунків. Але не з усіх - Фото
Фото: depositphotos.com

У середу, 18 листопада, Apple заявила, що знизить комісію в App Store до 15% для розробників програмного забезпечення з річним чистим обсягом продажу на платформі менш $1 млн, повідомляє CNBC.

У даний час Apple бере 30% комісійних від загальної вартості платних застосунків і покупок усередині застосунків в App Store. Apple заявляє, що програма App Store Small Business Program розпочнеться 1 січня, і що розробники, які відповідають вимогам, отримають знижені збори в App Store за платні покупки застосунків і всередині застосунків. Те ж саме буде стосуватися і нових розробників, які ще не публікувалися в App Store.

Нова програма призначена для невеликих розробників, які заробляють менше $1 млн на рік на всіх своїх застосунках в App Store після виплати гонорарів компанії. Apple повідомила, що як тільки розробники подолають цей поріг, їм буде виставлений рахунок за стандартною ставкою 30%. Якщо пізніше їх продаж впаде нижче $1 млн за календарний рік, менша комісія може бути відновлена. Apple заявила, що представить більш детальну інформацію про умови зниження комісійних в наступному місяці.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Але Apple як і раніше буде стягувати 30% комісію за покупки в застосунку для найприбутковіших застосунків. Це означає, що вплив на фінансові результати Apple може бути мінімальним. Більш того, згідно з оцінкою компанії Sensor Tower, що займається аналітикою застосунків, на 2019 рік верхній 1% видавців застосунків генерує 93% доходів в App Store і Google Play Store. Іншими словами, основна стаття доходів App Store, що йде від великих гравців, не постраждає.

Це дуже гарний крок у війні Apple проти великих розробників Epic Games, Spotify і Tinder, які об'єдналися в боротьбі проти 30% комісії в App Store. Таким чином, "яблучна" компанія ніби говорить: "Бачите, я йду на зустріч бізнесу і підтримую компанії. Ніякий я не монополіст". Але така відповідь навряд чи сподобається Epic Games, яка зібрала в App Store більше $1,2 млрд, третину з яких їй доведеться віддати Apple.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини