Apple компенсує користувачам до $500 млн за "повільні" iPhone

03.03.2020, 12:43
Apple компенсує користувачам до $500 млн за
Фото: depositphotos.com

Apple погодилася врегулювати позов про уповільнення старих iPhone, пояснивши це небажанням судитися. Вона виплатить до $500 млн

Компанія Apple погодилася врегулювати позов, в якому її звинувачують в уповільненні старих iPhone після випуску нових моделей. Вона виплатить до $500 млн доларів, повідомляє Reuters.

Споживачі повинні отримати від Apple по $25 за кожен iPhone. Залежно від загальної кількості потерпілих ця сума може бути збільшена або зменшена. Мінімальна загальна сума виплат складе не менше $310 млн. Адвокати користувачів отримають до $93 млн або 30% від суми $310 млн. Додатково вони отримають $1,5 млн на витрати.

Виплати зможуть отримати американці, які володіють смартфонам iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7Plus, SE, на яких встановлена ​​операційна система iOS 10.2.1 або новіша. Також угода стосується iPhone 7 і 7 Plus, які до 21 грудня 2017 року працювали зі встановленою операційною системою iOS 11.2 або новіше.

Apple заперечує, що порушувала закон, а на угоду йде, щоб не довелося проводити судовий розгляд і оплачувати відповідні витрати.

Споживачі, що подали позов, стверджували, що телефони ставали менш продуктивними після встановлення оновлень. Вони починали вважати, що гаджети добігають кінця свого життєвого циклу і вимагають заміни або нових акумуляторів.

  • У 2017 році Apple критикували за уповільнення iPhone, хоча вона і запевняла, що прагне таким чином продовжити термін роботи смартфонів. Компанія вибачилася за уповільнення роботи старих iPhone.
  • У 2018 році користувачі отримали опцію відключення автоматичного уповільнення смартфонів. Гаджети почали попереджати власників, що уповільнюють роботу, щоб уникнути незапланованого перезавантаження.
  • У лютому 2020 року французьке управління у справах захисту прав споживачів оштрафувало Apple на 25 млн євро за те, що вона не повідомила про появу уповільнення iPhone. При цьому розслідування не знайшло доказів навмисних дій з боку компанії.

Читайте російською: Apple компенсирует пользователям до $500 млн за "медленные" iPhone

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев