RU

Антитіла до СOVID-19 починають падати на третій місяць і незабаром зникають – дослідження

02.10.2020, 08:24
Антитіла до СOVID-19 починають падати на третій місяць і незабаром зникають – дослідження - Фото
Частка коронавірусу, обліплена антитілами (малюнок – roche.com)

Рівні антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 починають знижуватися у тих, хто перехворів на СOVID-19, приблизно через три місяці після зараження і повністю зникають протягом трьох-чотирьох місяців. Результати спостережень за невеликою групою людей, які видужали, викладені в журналі Blood, пише Мedicalxpress.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Для дослідження щотижня брали проби у 15 добровольців (11 чоловіків і 4 жінок), які зголосилися брати участь в експериментальному лікуванні плазмою крові тих, хто перехворів на COVID-19. Вчені спостерігали, як у них змінюється концентрація антитіл.

Читайте також: Застуджувалися раніше – у вас може бути імунітет до COVID-19, вважають українські вчені

Вона почала падати в середньому на 88 день після зараження SARS-CoV-2, а за наступні три тижні після цього концентрація антитіл зменшилася приблизно наполовину. Через три-чотири місяці ці антитіла практично не фіксувалися в пробах.

Ще влітку ця група показала, що ті, хто переніс COVID-19 у легкій або безсимптомній формі, можуть позбутися антитіл протягом 100 днів після зараження.

Автори дослідження заспокоюють тих, хто хвилюється, що вакцини, які розробляються, також матимуть короткостроковий ефект. Не виключено, що так і буде, але вчені підкреслюють: по-перше, отримані ними результати – тільки щодо антитіл у тих, хто перехворів, Т-клітинну імунну відповідь вони не вивчали. По-друге, кандидатні вакцини викликають більш високі рівні антитіл, ніж хвороба. По-третє, вакцинація веде до іншого механізму появи відповіді.

Читайте також: Антитіла до вірусів "застуди" не дають захисту від нового коронавірусу: дослідження

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини