RU

Антисанітарія в лікарнях: чим можна заразитися від лікарів

20.03.2013, 12:15
Антисанітарія в лікарнях: чим можна заразитися від лікарів - Фото
b077f7b51a222d2450d2a63aa805370b.jpg
У 70% випадках хвороб, які пацієнти чіпляють у лікарнях, слід звинувачувати брудні руки медперсоналу. Причинами решти 30% так званих госпітальних інфекцій є нестерильність в лікарні або просто неуважність медиків, повідомляє ТСН.

Статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я шокує: інфекції з медустанов виносить кожен четвертий пацієнт. Першою в списку лікарняних небезпек стоїть синьогнійна паличка (бактерія, позбавитися від якої важко через високу стійкість до антибіотиків), за нею - стафілокок (патогенні бактерії, що провокують гнійні запальні процеси майже у всіх органах і тканинах), гепатит В (захворювання, часто стає хронічним ) і гепатит С (смертельне захворювання).

В українські лікарні в минулому році звернулося близько 30 млн. чоловік. Це означає, що потенційно госпітальними інфекціями можуть бути уражені 7,5 млн. пацієнтів.

За статистикою, більшість зарази сидить на руках у медперсоналу. "Не всі навіть ці одноразові рукавички надягають. І не у всіх вони є", - визнає директор центру моніторингу захворювань МОЗ Любов Некрасова. Нерідко віруси виносять з операційних і пологових залів - місць, де апріорі стерильним повинно бути все.

Статистика госпітальних недуг в Україні лише приблизна, та й медики своєї провини не визнають. "Вони бояться покарання... Просто, що їх закриють на дезінфекцію. Купують довідки про обробку замість самої обробки", - розповідає президент ради із захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк.

Постанову Кабміну, яка діє з минулого року, не дозволяє санепідемстанції організовувати в медичних закладах перевірки частіше, ніж раз на рік. "Раніше перевіряли, наприклад, акушерські стаціонари щоквартально. Плюс державна санітарна служба своїми лабораторіями проводила внутрішній контроль", - говорить директор департаменту Держсанепіднагляду Віктор Ляшко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини