RU

Ан-148 міг впасти через перевищення швидкості

09.03.2011, 10:20
Ан-148 міг впасти через перевищення швидкості - Фото
a83457f03c933872048524e81b038863.jpg

Ан-148 міг впасти через перевищення швидкості

Слідство визначилося з пріоритетною версією аварії Ан-148, що розбився у Белгородській області 5 березня. На думку слідчих, причиною катастрофи став вихід із ладу покажчика швидкості.

Прилад під час польоту почав показувати сильно занижену швидкість, і пілот, що не підозрював про це, збільшував її доти, поки навантаження на системи літака не стало критичним. Такі дані були отримані фахівцями під час розшифровки параметричного бортового самописця літака, що розбився, - передає "Коммерсант'".

Розшифровкою цих бортових самописців спільно займаються фахівці українського авіаційного науково-технічного комплексу імені Антонова, а також Російського льотно-дослідницького інституту імені Громова. Джерело, знайоме з ходом розслідування, повідомило, що вчора були отримані результати розшифровки одного з самописців - параметричного. Як з'ясувалося, при зниженні з 9 тис. до 5 тис. м у літака вийшов з ладу покажчик швидкості. Прилад, за словами джерела, почав показувати сильно занижену швидкість. Пілот, що не підозрював про це став її збільшувати, і у підсумку навантаження на системи літака, передусім двигуни, досягла критичної позначки. Двигуни загорілися, а літак почав буквально розвалюватися у повітрі. Саме про такий розвиток подій говорили і очевидці трагедії, що були на землі, а окремі частини корпусу Ан-148, що розбилися, рятувальники знаходили на відстані до 1,5 км від місця, де були виявлені загиблі члени екіпажу.

Нагадаємо, транспортний Ан-148, що належав воронезькому авіазаводу, розбився 5 березня у селі Гарбузово Алексеєвського району Белгородської області під час тренувального польоту, який він здійснював у парі з іншим Ан-148. Обидві машини готувалися до передачі ВПС Мьянми за контрактом між урядом цієї держави і російською Об'єднаною авіабудівельною корпорацією. Машина була модифікована для військово-транспортних цілей. Внаслідок катастрофи загинули всі шість осіб, що були на борту.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини