RU

Алергія на вакцину від COVID-19. Медики повідомили, як бути алергікам із ринітом та астмою

31.12.2020, 13:45
Алергія на вакцину від COVID-19. Медики повідомили, як бути алергікам із ринітом та астмою - Фото
Вакцина Pfizer/BioNTech (фото – ЕРА)

Оскільки антикоронавірусну вакцину Pfizer/BioNTech почали вводити величезній кількості людей у безпрецедентно стислі терміни, будуть накопичуватися повідомлення про випадки важких алергічних реакцій на неї, через що у деяких можуть з'явитися побоювання. Тим часом, поточні дані не показали підвищеного ризику для тих, у кого алергічний риніт або астма. Про це пишуть експерти Євроакадемії алергології та клінічної імунології.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Лікарі повинні чітко заявити про це, щоб пацієнти їм довіряли", – підкреслили медики, що працюють за програмою ВООЗ "Алергічний риніт та його вплив на астму".

Вчені нагадали, що за перший тиждень після старту масової вакцинації препаратом BNT162b2 сталося кілька випадків анафілаксії, причому половина – в одному регіоні на Алясці. Всі вони сталися у людей з історією алергічних реакцій. Йде вивчення причин.

Людей із легким і середнім ступенем алергії не слід виключати з програми вакцинації, стверджують фахівці, оскільки це "може мати значний вплив на досягнення колективного імунітету від коронавірусу". За словами експертів EAACI, користь від вакцинації явно перевищує ризик важкого розвитку COVID-19, – і це з урахуванням >30% населення, яке страждає від алергій.

Читайте також: Moderna показала звіт про фінальну фазу випробувань вакцини від COVID-19

Вони підкреслюють: медики, що вводять вакцину, повинні бути достатньо підготовлені, щоб правильно розпізнати і припинити анафілаксію, а також, якщо буде потрібно, мати можливість швидко ввести адреналін. Слід дотримуватися обов'язкового періоду спостереження не менше 15 хвилин для всіх людей відразу після щеплення.

"Необхідно зібрати і зареєструвати всю клінічну і лабораторну інформацію про випадки анафілаксії", – підкреслили в Академії, додавши, що їхні наведені вище рекомендації "повинні бути переглянуті, як тільки з'явиться більше даних".

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини