RU

Адвокат вдови Гонгадзе оскаржила рішення Генпрокуратури щодо Кучми і Литвина

06.10.2010, 16:30
Адвокат вдови Гонгадзе оскаржила рішення Генпрокуратури щодо Кучми і Литвина - Фото
b749a0ff4ebeb3f4c27d60c64bc9b782.jpg

Адвокат вдови Гонгадзе оскаржила рішення Генпрокуратури щодо Кучми і Литвина
Представник Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко (на фото) оскаржила постанову Генеральної прокуратури України про відмову в порушенні кримінальної справи щодо Леоніда Кучми і Володимира Литвина через відсутність в їхніх діях складу злочину.

За інформацією "Української правди", В.Теличенко також оскаржила аналогічну постанову щодо Леоніда Деркача, Едуарда Фере і Миколи Мельниченка.

В.Теличенко пояснила, що суть її скарг полягає у тому, що сьогодні немає сумнівів, що у так званих записах М.Мельниченка "є справжні розмови, які були у кабінеті Президента України, адже окремі учасники розмов взнали себе і підтвердили факт, що такі розмови справді були".

"Слідство вірить свідченням Пукача про те, що він отримав замовлення вбити журналіста Гонгадзе від тогочасного Міністра внутрішніх справ Кравченка. До того ж чомусь слідство не вірить його свідченням, де йдеться, що Кравченко ніби узгоджував свої дії з вищим керівництвом, про обізнаність ряду осіб у злочині", - сказала вона.

"Крім того, у "записах Мельниченка" є вказівка скоїти злочинні дії щодо Подольського і доповідь Кравченка Кучмі про "виховні заходи" щодо опозиціонера. Слідство чомусь категорично цього не помітило і зробило передчасно і необґрунтований висновок про відсутність складу злочину в діях посадових осіб і Мельниченка", - додала В.Теличенко.

За її словами, скарги буде розглядати суддя Печерського районного суду в місті Києві Лариса Цоколь.

Видання зазначає, що це та сама суддя, під головуванням якої 27 лютого 2004 року Печерський райсуд Києва скасував постанову Управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ щодо О.Пукача про порушення щодо нього кримінальної справи, що, на думку тогочасного Генпрокурора Геннадія Васильєва, заблокувало подальше його розслідування.

Згодом, в 2005 році, Верховний Суд визнав рішення Печерського суду незаконним і скасував його.

Розгляд скарг призначено на 16 і 17 годин 7 жовтня у приміщенні Печерського районного суду на Хрещатику.

Як відомо, раніше В.Теличенко оскаржила у Печерському суді постанову слідчого про закриття справи щодо О.Пукача. Її обурило те, що формула обвинувачення О.Пукача у 2010 році звужена порівняно з тим, що її було інкриміновано у березні 2006 року.

Раніше у ГПУ заявили, що слідством встановлено, що замовником вбивства Г.Гонгадзе був Ю.Кравченко. Слідчий Генпрокуратури у справі Г. Гонгадзе виніс постанову про відмову в порушенні справи проти Л.Кучми і В.Литвина.

"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини